האם מתבצע ניוד כתובות בערד לצורך השפעה על תוצאות הבחירות? תלונות ברוח זו הוגשו למשטרה ולמנהל הבחירות.

חוששים מזיוף בבחירות. צילום: שרון צור

"בניתוח מדויק ומעמיק של פנקס הבוחרים הקובע עולה כי במספר כתובות ברחבי העיר רשומים מספר בוחרים שהם לא בני אותה משפחה, קרי משפחה אחת הכוללת הורים וילדים ועוד מספר זוגות בעלי זכות הצבעה ללא הילדים", כותב ראש העירייה, עו"ד ניסן בן חמו, למנהל הבחירות האזורי, דני איש שלום.

בן חמו התלונן: "מצב מגוחך של 12 נפשות בבית של 80-100 מטר ואף יותר". לאחר עיון בפנקס הבוחרים ובדיקה שנעשתה, נציג מטה הבחירות של ניסן בן חמו הגיש תלונה במשטרה על חשד למרמה בנסיבות מחמירות וניסיון פגיעה בטוהר הבחירות.

רשימה שהגיעה ל'מיינט באר שבע' מגלה לכאורה שבעשרות בתים מתגוררות יותר משתיים-שלוש משפחות ואפילו חמש משפחות. כאמור, לפני כעשרה ימים הוגשה במשטרת ערד תלונה על מרמה וניסיון להשפיע על הבחירות.

ניסן בן חמו. "12 נפשות בבית של 80 מ"ר? זה מגוחך". צילום: שי שמואלי

ימים אחדים לאחר מכן שלח ראש העירייה עו"ד בן חמו מכתב מטעמו אל הממונה האזורית של ועדת הבחירות: "לפי מיטב הבנתי" כתב בן חמו למנהל הבחירות, "זה שמשנה את מקום מגוריו ללא הילדים במהלך חודש אוגוסט או ספטמבר לטובת זכות ההצבעה בערד, וכתובת מגוריו היא בית של משפחה אחרת, הוא לא תושב העיר. כל התהליך נעשה רק מתוך ניסיון להגדיל את מספר המצביעים של אותה קבוצת בוחרים". בן חמו מבקש לפעול לביטול זכות ההצבעה של אותם אנשים.

השבוע עלתה החקירה שלב נוסף, כאשר נציג מטה הבחירות של ראש העירייה נקרא למסור עדות ולהציג את החומר שנאסף על שינוי הכתובות. המשטרה מסרה כי נפתחה חקירה.