הסיפור של עומרי ביטון (21), מפקד ולוחם בשירות סדיר באחת מפלוגות החוד של חטיבת הנח"ל, מעורר סקרנות גדולה וגם חילוקי דעות. בניגוד לצעירים רבים בני גילו, ביטון החליט להתמודד למועצת עיריית דימונה ברשימת 'צעירי דימונה' ואף שובץ במקום הרביעי ברשימה.

עומרי ביטון. "לדאוג לצעירים". צילום פרטי

עד שהבחירות יהיו מאחורינו, ביטון לוקח פסק זמן מהצבא, הכל כמובן באישור ובתיאום מול מפקדיו והגופים האחראים בצבא. דבר אחד בטוח - אם ייבחר הוא יהפוך לחבר המועצה הצעיר ביותר במליאה.

יש לציין כי הסוגיה של חייל סדיר במועצה נחשבת להרבה יותר מורכבת מכפי שזה נשמע. למעשה, כפי שמסביר ביטון בשיחה עם "ידיעות הנגב", "סיכמתי עם מספר שלוש ברשימה על רוטציה במועצה".

במילים אחרות, אם לדוגמה הרשימה תשיג שלושה מנדטים, מספר שלוש יתפטר במהלך הקדנציה ועומרי ביטון ששובץ במקום הרביעי ייכנס במקומו. "אם הייתי מוצב במקום השלישי והייתי נבחר, הייתי צריך להשתחרר מהצבא", הוא מסביר. "מכיוון שאני לא רוצה להשתחרר ונשארה לי קצת יותר משנה לסיום השירות, החלטנו על רוטציה, כך שאכנס למועצה עם סיום השרות הצבאי שלי".

ביטון הוא יליד דימונה, בן למשפחה בת שש נפשות. הוריו שעלו ממרוקו הם מראשוני המתיישבים בעיר. ביטון סיים את לימודי התיכון בבית הספר 'אפלמן' ובוגר תוכנית "קו הזינוק". בגיל 18 דחה את גיוסו לצבא בשנה וחצי ונרשם למכינה קדם צבאית משימתית בירושלים, בה עסק בלימוד החברה לצד התנדבות במתחם הדיור הציבורי בשכונת גילה. לאחר מכן התגייס כלוחם וכיום הוא מפקד בגדוד 50 של הנח"ל.

במהלך הלימודים לקח חלק בהחייאת מועצת התלמידים והנוער בדימונה ועמד בראשה במשך ארבע שנים. בנוסף, שימש כנציג במועצה המחוזית והארצית. ביטון רוצה לשמש במועצה כנציג לחיילים. "אני רוצה לייצג במועצה את החיילים המשוחררים ובני משפחותיהם", הוא מסביר בלהט.

איזה נושאים נוספים חשובים לך?
"לפני שמדברים על פרויקטים, הכי חשוב שצעירים יהיו במועצה. הנציג הכי צעיר היום במועצה הוא יהודה בצלאל, בן 35, שמוביל את הרשימה שלנו. אמנם למבוגרים יש ניסיון, אבל לא נראה לי שזה מצב תקין שלא יהיו צעירים בעמדות משפיעות. ולכן, כל הכבוד לבעלי הניסיון הוותיקים, אני רוצה לייצג את הצעירים ולדאוג להם".