האם צפויה הפתעה למי שסבור שהולך להיות משעמם בבחירות לראשות עיריית באר־שבע ולמועצת העירייה? תלוי את מי שואלים. חבר המועצה מהאופוזיציה, משה ינאי, נערך לבחירות ואף חושף את הסלוגן שילווה אותו בבחירות הבאות: "האמת שלי".

משה ינאי עם רוביק דנילוביץ'. צילום: הרצל יוסף

"הסייבר וההיי־טק מעסיקים בקושי שמונה אחוזים מהאוכלוסייה, מה עם 92 האחוזים הנוספים? אני הולך לדאוג לכל האוכלוסייה", מצהיר ינאי השבוע ומוסיף, "אנשי עסקים נמצאים בקשיים, אנשים שיש להם מצוקות, מתלוננים ובוכים. במקום לחלק דו"חות חנייה, תסדירו מקומות חנייה ואל תהפכו את התושבים לעבריינים. השיטה היום היא של ענישה, כל תשלום דו"ח זה עלות של יום עבודה של עובד, האם יש בכך היגיון?".

משה ינאי (65), נשוי ואב לארבעה ילדים ושמונה נכדים, יתמודד בפעם השלישית למועצה, כאשר בבחירות הקרובות יתמודד גם על ראשות העירייה. כיו"ר ועדת הביקורת, לינאי יש הרבה מה לומר, והוא מתכונן להציג את המצע שלו בכל מקום אפשרי, כולל שלטי חוצות והתייצבות בצמתים מרכזיים.

"אני מאמין שהפעם נקבל בין ארבעה לחמישה מנדטים, אסור לתת לרשימה אחת את מלוא הכוח והשליטה במועצה, כי זו כבר דיקטטורה. נתח נכבד במועצה יאפשר לי למנף נושאים שחשובים לתושבים ועימם הם מתמודדים מדי יום ולהיות להם לעזר בכל נושא שהם נתקלים בו בקשיים, כפי שעשיתי בעבר במאבק שניהלתי נגד תאגיד המים והביוב".

כיום, רשימתו של ינאי ('אור') מונה שני חברי מועצה, וכוללת את חברת המועצה יסמין סקס־פרידמן. בכוונתו של ינאי לפתוח מטה בחירות בשכונה ג' בה גדל, שימוקם ברחוב השלום. ינאי מאמין, שגם בבחירות לראשות העירייה הוא יקבל אחוזים גבוהים מכפי שמנבאים לו והוא יהיה הפתעת הבחירות.