בקרב חלק מחברי מועצת עיריית באר־שבע קיימת תמימות דעים לפיה יש לנתק כל קשר בין העירייה לבין פורום'דו־קיום בנגב לשיוויון אזרחי'. לטענתם, העמותה מעודדת הסתה נגד המדינה, ופועלת כדי לפגוע בכוחות הביטחון השונים ובחיילי צה"ל. החברים במועצה זעמו על התבטאויות של חברי פורום 'דו־קיום בנגב' במהלך ואחרי האירועים ביישוב הבדואי הבלתי מוכר אום אל־חיראן.

תמיכתה של העירייה בעמותה באה לידי ביטוי בהקצאת מקלט ציבורי בשכונה ד' לצורך פעילותה השוטפת, וסיוע בדרכים שונות.

החברים ציינו כי באחד הפוסטים שפירסמה העמותה במהלך האירועים באום אל־חיראן נכתב בין היתר כי "כוחות הריסה מלווים ביחידת 'יואב' (כוחות משטרה) נכנסו לכפר במטרה לפנות את התושבים ולהרוס את בתיהם למען בניית היישוב היהודי חירן", ואת הפעילות של המשטרה כינו "אלימות משטרתית רבה".

"לא יכול להיות שמי שמסית נגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל, תהיה לו דריסת רגל בבאר־שבע", אמר השבוע חבר המועצה שמעון טובול. "התנהלות חברי העמותה באירועי אום אל־חיראן היא המשך ישיר להתנהגותם והתנהלותם במבצע 'צוק איתן'. במהלך המבצע עזבתי את הבית ואת המשפחה, והתגייסתי למילואים כדי שתושבי באר־שבע יהיו מוגנים. באותה תקופה חברי העמותה הגיעו לבאר־שבע, וניסו לשכנע את הציבור שהמחבלים צודקים. פניתי השבוע לראש העירייה, וביקשתי לבדוק בדרכים משפטיות
את נושא התמיכה".

חברת המועצה אורטל פרלמן־שמואלי, שנמצאת בימים אלה עם משפחתה בשליחות בארצות־הברית, פנתה אף היא לראש העירייה ודרשה ממנו לנתק כל קשר בין העמותה לעירייה.

"אני נמצאת עם משפחתי בלוס אנג'לס, אך עם זאת איני יכולה להתעלם ממה שקורה אצלנו ברחבי העיר", כתבה פרלמן־שמואלי בפנייתה לראש העירייה. בפנייתה היא כינתה את התבטאויות חברי פורום 'דו־קיום בנגב' במילים "הסתה חמורה".

חבר המועצה גדי מאזוז אמר: "מדינת ישראל חייבת לשאוף לצדק חברתי ודו־קיום בחברה הישראלית, אבל ברגע שקמה עמותה שנתמכת מכספי ציבור ועושה הפוך ורק גורמת לשנאה, מתסיסה את השכנים שלנו בהפגנות בלתי חוקיות ותומכת בבריונות כלפי שלטון החוק של מדינת ישראל, בתי המשפט ונגד הרשות המבצעת משטרת ישראל ורשות מקרקעי ישראל, יש לבחון את ההתקשרות עמה. במקום לחבר ולחזק את האחדות ושלטון החוק, הם מתסיסים ומובילים מאבק לא לדו־קיום אלא לחד־קיום. אין מקום לתמוך בעמותה שתומכת בטרור. אנחנו חייבים לשדר אפס סובלנות לעמותות שתומכות בטרור".

חיה נח, מנכ"לית פורום 'דו־קיום', אמרה בתגובה כי היא מקווה שהאירועים האחרונים לצד הלחץ והבקשות של חברי המועצה לא ישפיעו על ראש העירייה על המשך שיתוף הפעולה בין הרשות המקומית ל'פורום דו־קיום'.