"הגיע הזמן שאישה תעמוד בראש רשימה וגם תצליח להיכנס למועצה", כך אומרת חברת מועצת עיריית באר־שבע, יסמין סקס־פרידן, שהכריזה שתתמודד בבחירות המקומיות בראש רשימה של מפלגת "יש עתיד".

ח"כ מאיר כהן ויסמין סקס-פרידמן. צילום: אפרת מוזס

את ההכרזה על כוונתה עשתה סקס־פרידמן, יו"ר מטה "יש עתיד" בבאר־שבע, בחניכת המטה המחודש של המפלגה שכללה טקס הדלקת נרות חנוכה במעמד חבר הכנסת מהמפלגה מאיר כהן.

בבחירות הקודמות הייתה סקס־פרידמן חלק מרשימת "אור" של חבר המועצה משה ינאי. האג'נדה שלה התמקדה בשני נושאים עיקריים: דאגה לבעלי חיים ונושאים חברתיים.

במהלך הקדנציה הצליחה סקס־פרידמן להעלות את המודעות לנושאים הקשורים לבעלי חיים כמו ימי אימוץ, שיפור תנאי ההסגר של בעלי חיים, הקמת פינות האכלה והקמת מרפאה וטרינרית לחיות רחוב בחינם שתיפתח בקרוב. כמו כן ניהלה מאבק בנושא הדיור הציבורי ומימוש זכויות של זכאים, ועוד.

בסוף הקדנציה הזו סקס־פרידמן אומנם תיפרד מרשימת "אור", אבל היא אינה שוכחת את מי שנתן לה את הבמה. "משה ינאי פתח לי את הדלת לעולם הפוליטיקה ואני מעריכה אותו מאוד", היא אומרת. "תמיד אודה לו על כך, למדתי ממנו המון".

ינאי מספר השבוע שלפני שסקס־פרידמן החליטה לרוץ בראש הרשימה של "יש עתיד", היא התייעצה איתו והוא נתן לה את ברכת הדרך. "אני מאחל לה הצלחה ואני מאוד מקווה שתיבחר ותמשיך בעשייתה הציבורית", הוא אומר.

סקס־פרידמן מצידה מצהירה, "אני בהחלט רוצה להמשיך ולקדם את הנושאים שבגינם רציתי להיות חברת מועצה" ומדגישה שהיא מתכוננת במלוא המרץ להוביל רשימה שיהיה בה ייצוג מכובד לנשים.

יש לציין כי סקס־פרידמן משמשת כיו"ר מטה 'יש עתיד' בבאר־שבע.