בימים אלו מחפשים בש"ס דמויות מרכזיות מהעיר, ביניהן אישים בולטים מהעולם התורני, כדי ליצור רשימה שתמשוך כמה יותר מצביעים לקלפי.

עופר כרדי (מימין) לצד טל אל־על וד"ר חפצי זוהר. חיבור טבעי. צילום: הרצל יוסף

החיבור עם ראש העירייה, רוביק דנילוביץ' וסיעתו 'דרך חדשה' בקואליציה העירונית במועצת העיר באר-שבע הוא חיבור טבעי עבור סיעת ש"ס.

למרות התקרית המביכה בה דנילוביץ' שלל את סמכויותיו של סגנו עופר כרדי, בעקבות עתירה לבית המשפט נגד קיום חגיגות האליפות של קבוצת הכדורגל הפועל באר-שבע במוצאי שבת, עליה חתמו חברי סיעת ש"ס, היחסים בין ראש העירייה לסיעה שבו לסדרם והם משתפים פעולה באופן מלא.

החזרת סמכויותיו של כרדי כסגן ראש עירייה והממונה על החינוך החרדי, בתוך מספר שבועות, נועדו לשלוח מסר מצידו של דנילוביץ', כי הסכם קואליציוני מחייב את החתומים עליו ויש לקיים את סעיפיו.

בסיעת ש"ס מבינים שכדי להמשיך את שיתוף הפעולה, לקבל את תיק סגן ראש העירייה ולהיות חלק מהקואליציה בקדנציה הבאה, הם חייבים לעמוד ביעד של שלושה מנדטים שיכניסו למועצת העיר את ראש הרשימה עופר כרדי, מספר שתיים שמעון טובול, נציגו של הרב יוסף חיים בצרי, והשלישי ברשימה עורך הדין עופר אוחנה.

סגן ראש העירייה, עופר כרדי סיפר השבוע ל"ידיעות הנגב" כי "אנחנו מנסים לגבש רשימה ביחד עם זו הקיימת כדי שיהיה ייצוג לכל השכבות והמגזרים של ש"ס בעיר".

"אנחנו מתואמים עם הנהגת ש"ס הארצית שהיא הגוף המחליט. נהגנו במהלך הקדנציה בדרך אחראית, בשיתוף פעולה למען תושבי העיר ובסובלנות, כל זאת תוך שמירת הסטטוס קוו וכיבוד הדדי".