רבים סבורים כי התמיכה הרחבה לה זוכה רוביק דנילוביץ' מהציבור ככל הנראה מייתרת את הבחירות לראשות עיריית באר-שבע, מה שמאיץ מהלך ויוזמה של השבועות האחרונים לפיו דנילוביץ' יהיה המועמד היחידי בהתמודדות לראשות העירייה.

רוביק דנילוביץ' בבחירות הקודמות. צפוי להיבחר גם הפעם. צילום: הרצל יוסף

מוביל המהלך, עורך הדין בלפור קויתי, איש ציבור וותיק, מהדמויות הבולטות בעיר ולשעבר מנכ"ל העירייה וחבר מועצה, החל בשיחות שיכנוע עם ראשי מפלגות בעיר ועם מתמודדים פוטנציאליים, במטרה שלא יציבו מול דנילוביץ' מתמודדים לראשות העירייה.

לקוויתי שני נימוקים מרכזיים ליוזמה שלו:"קודם כל יש כאן חסכון בכסף, תעמולת בחירות כרוכה בהוצאות לא מבוטלות ועולה המון כסף, במצב העניינים הזה, כאשר בבאר-שבע ברור מי יבחר לראשות העירייה, אין טעם בהתמודדות ובבזבוזי כספים".

"חוץ מזה כולנו יודעים מניסיון שהבחירות לראשות העירייה מלוות במתחים ובביקורות שגולשות להשמצות. עצם ההסכמה שדנילוביץ' יהיה מועמד יחידי מעבירה מסר של מחווה ואות הוקרה ותודה לראש העירייה שפועל ללא לאות להפוך את באר-שבע כעיר מטרופלין חזקה ומשגשגת".

"אני קורא לאלה שהכריזו כי יתמודדו ולאלה שעתידים להתמודד לשקול זאת שנית". יש לציין, שהיוזמה של קויתי מתייחסת אך ורק לראשות העירייה, ולא לרשימות שיתמודדו על מקום במועצת העיר.

עו"ד בלפור קויתי "אני קורא לשאר המתמודדים לשקול זאת שנית". צילום: הרצל יוסף

כזכור, בבחירות האחרונות לראשות העירייה שהתקיימו ב 2013 רוביק דנילוביץ' קיבל 92% מקולות הבוחרים, מול 8% שקיבל מתחרהו יעקב אוחיון.

חבר המועצה משה ינאי שהצהיר כי יתמודד לראשות העירייה, מסתייג מהיוזמה:"כפי שהודעתי אתמודד לראש העירייה בבחירות באוקטובר, בחירות זו מהות הדמוקרטיה, אין מקום ליוזמה כזאת".

ומה אומר החוק? אם יש מועמד אחד בלבד לראש הרשות, הבחירות יתקיימו כסדרן והמועמד ייבחר בתנאי שמספר הקולות הכשרים שקיבל עולה על מספר הקולות הכשרים שניתנו נגדו. ומה קורה ובמידה ומספר הקולות שניתנו נגדו גבוה יותר? במצב זה מועצת העיר תבחר ראש רשות מבין חבריה.