מהומה בישיבת מועצת עיריית באר שבע שהתקיימה אתמול בערב (רביעי), כאשר סוחרים מהשוק העירוני הגיעו למחות בנוגע לאי הוודאות בעניין הארכת הסכמי החכירה עימם.

אחד הסוחרים התפרץ במהלך הדיון והתלונן כי העירייה, באמצעות חברת יעדים האחראית על השוק העירוני, שלחה לו מכתב חתום על ידי עורך דין בדרישה לתשלום חובות בסך 11 אלף שקלים. "שמונה שנים אני מחכה להיפגש איתך. אני רצתי בשבילך, ואתה לא דאגת לי, ואתה לא רציתי לראות אותי", אמר הסוחר כשהוא מפנה דבריו לראש העירייה רוביק דנילוביץ'.

בשלב זה הקולות הרמים מיציע המליאה באולם גברו, דנילוביץ' השיב בסבלנות ואמר כי הוא לא מכיר את המקרה של אותו סוחר, אולם כשגברו הצעקות של אותו סוחר והתפתחה מהומה השיב דנילוביץ' בתקיפות: "זה מראה שאני איש ישר והגון, אם לא מגיע לך שנעשה הקלות אז לא יהיו הקלות. אל תהלך עליי אימים. ראש עיר זה לא מה שהיה פעם, אם יש לך ציפיות לקבל דברים אל תעשה את זה, אנחנו הולכים בדרך הישר".

חבר האופוזיציה במועצה, משה ינאי, שלקח חלק אקטיבי בדיון כשהוא לצד הסוחרים, פנה לדנילוביץ':"ישנו קומץ של סוחרים שהיו להם קשיים, לא צריך למהר עם עורכי דין, אלא לבדוק איך אפשר לעזור להם. מה כבר מבקשים ממך ראש העיר? הם רוצים להתפרנס".

דנילוביץ' השיב לינאי כי יש ועדת הנחות וועדות אחרות שמטפלות בסוגיות הללו ואפשר לפנות לשם ולבדוק נושאים פרטניים.

העירייה מבצעת מזה זמן רב מהלך לשיקום ושדרוג השוק העירוני, ואף גייסה 50 מיליון שקלים שיוקצבו לתכנית זו. בימים אלה מסתיימים רבים מחוזי החכירה לתקופה של 49 שנים שנחתמו עם סוחרי השוק, והסוחרים נמצאים בתקופה של אי וודאות לגבי חתימה על הסכמי חכירה חדשים.

משרד הפנים מבקש לצאת למכרז חדש, מה שגורם לחשש בקרב הסוחרים, כי לא יחדשו עימם את הסכמי החכירה. העירייה, בצעד לא שגרתי, מתכוונת לפנות לבית המשפט נגד משרד הפנים לביטול הדרישה למכרזים חדשים.

דנילוביץ' תהה, איזו עירייה היתה עושה צעד כזה לטובת הסוחרים כאשר היא יוצאת נגד משרד הפנים. "מה שהעירייה עושה למען השוק העירוני חמישים שנה לא עשו" אמר דנילוביץ' והוסיף ואמר:"טובת הסוחרים לנגד עיניי, אנחנו רוצים שיהיה שוק משגשג ומודרני ונפעל יחד אתכם".

כגיבוי לדבריו של דנילוביץ', אחד הסוחרים ביקש את רשות הדיבור ואמר לראש העירייה:"אנחנו תומכים במה שאתה עושה ומאמינים שתקדם את השוק העירוני".