מערכת הבחירות בבאר שבע מתחילה להתחמם. היזם ואיש העסקים, אפרים (פימה) פיינבלום, 82, הודיע כי הוא מתמודד על ראשות עיריית באר שבע בבחירות שיתקיימו בחודש אוקטובר 2018.

אפרים (פימה) פיינבלום. לא מתרגש מהגיל. צילום: הרצל יוסף

פיינבלום מאוכזב בכל הקשור למצב התעסוקה בעיר, שלדבריו גורם לצעירים לעזוב את העיר ולחפש תעסוקה במקומות אחרים: "לא מספיק להקים מזרקות, צריך לדאוג לתעסוקה לצעירים" אומר פיינבלום בשיחה שקיימנו עימו היום (ראשון).

"אני רוצה להחליף את ראש העירייה בגלל כמה סיבות שפוגעות בתושבים: אין מקומות תעסוקה, צעירים עוזבים את העיר, מכבידים על התושבים בדו"חת חניה וקנסות כאשר אין מספיק מקומות חניה. תבין, מזרקות יפות לא יחזיקו פה צעירים".

"בעבר הבאתי מפעלים ויצרתי מקומות תעסוקה, אבל היום אין מקומות תעסוקה שישאירו צעירים בעיר", אומר פיינבלום, שלא מתרגש כששואלים אותו על גילו "אני עדיין שומר על כושר ואין שום בעיה".

פיינבלום. עבר עשיר בעשייה ציבורית וכלכלית. צילום: הרצל יוסף

פיינבלום עלה לארץ בשנת 1971 מברית המועצות לשעבר, הוא אב לשלושה ילדים, שמונה נכדים ונין, והינו בעל תואר שני במקצועו כמהנדס חשמל ואנרגיה.

פיינבלום הוביל בעבר פרויקטים במפעלי ים המלח בעלות של כ- 700 מיליון דולר. במהלך השנים פעל פיינבלום לקליטת עולים חדשים ובשנות ה- 90 היה שותף לפעילות מדינית בין ישראל לברית המועצות לשעבר. בין היתר ארגן את הביקור הראשון של שר ישראלי בברית המועצות לאחר הפרסטרויקה, וארגן והשתתף במפגש בין שמעון פרס עם נשיא ברית המועצות, מיכאיל גורבצ'וב.

בשנת 2011 קיבל את תואר יקיר העיר באר שבע, ובין הנימוקים לקבלת התואר נכתב:"מפעל הסיליקה בדימונה, אותו הגה ויזם פיינבלום, מהווה ציון דרך נוסף של האיש בתחומי התעשייה והכלכלה של אזור באר שבע והנגב, דבר שמגדיל את מקומות העבודה באזור".

פיינבלום אף כיהן כחבר מועצת עיריית באר שבע בין השנים 1981-1991.