אירועי טקסי הזיכרון וחגיגות יום העצמאות בבאר שבע בסימן 70 שנה למדינה יכללו שורה ארוכה של אירועים וטקסים בעלות של 1.884 מיליון שקלים על פי תקציב העירייה.

חגיגות העצמאות בשנה שעברה. צילום ארכיון: הרצל יוסף

באחרונה העירייה אישרה תוספת של 163 אלף שקל לאירועי יום העצמאות. הנימוק: גידול בהוצאות כלליות של שירותי אבטחה, ניקיון, אחזקה, במות, תאורה ודגלים. מבקר המדינה התריע לא פעם נגד חגיגות ראוותניות של אירועי יום העצמאות שבסופו של דבר ממומנים מכספי ציבור.

בחגיגות העצמאות שמתקיימות בשנת בחירות, ובוודאי יעמדו תחת עין הביקורת, יעלו ויופיעו הזמרת ריטה, הרכב "קפה שחור חזק" ויובל המבולבל. עלות הופעת האמנים מוערכת בסכום של כ־ 250 אלף שקל. הבמה המרכזית תוקם בחניית העירייה, בכיכר מנחם בגין. מעיריית באר שבע לא נמסרה תגובה לידיעה.

מופעי יום העצמאות בבאר שבע. ריטה (צילום: יובל חן), קפה שחור חזק (צילום: משה נחומוביץ), יובל המבולבל (צילום: אילן בשור)

ריטה, שתהיה המרוויחה הגדולה בין האמנים בבאר שבע, תופיע גם באופקים. עלות ההופעות שלה ושל אמנים נוספים כמו יובל דיין, הראפר נצ'י נצ', כוכבת הילדים מיקי, ועוד, נאמדת בלמעלה מ־ 300 אלף שקל. מהעירייה נמסר כי השנה קוצץ תקציב אירועי יום העצמאות.

עיריית דימונה תוציא השנה על חגיגות המימונה, טקסי יום הזיכרון, אירועי יום העצמאות וטקס הדלקת המשואותף סכום של 800 אלף שקל. עלות האמנים שיופיעו נאמדת ב־ 580 אלף שקל. בין היתר יעלו על הבמה בעיר להקת "אתניקס", משה פרץ, דקלה, מוקי, יובל המבולבל, ועוד.

עלות האירועים המוערכת ביישוב להבים היא 170 אלף שקל וכוללת את טקס יום הזכרון לשואה ואת טקס הזיכרון לחללי מערכות ישראל. האמנים שיופיעו בין היתר ביום העצמאות: להקת "אקזיט", רוני ששון ומופע משותף של ירמי קפלן, אפרת גוש ודנה ברגר.

על הבמות בערד יעלה מופע של להקת "איפה הילד" ומאור כהן (65 אלף שקל), שמעון בוסקילה ירוויח 50 אלף שקל והאחים זוארץ "יסתפקו" ב־25 אלף שקל.

המופע המרכזי ביישוב מיתר יהיה של הרכב "קפה שחור חזק", ויתקיים מופע לילדים של פרופסור פוקס. המועצה לא השיבה בעניין עלויות שכרם.

למרות פניית "ידיעות הנגב", ממועצות עומר ומצפה רמון, וכן מעיריית נתיבות לא נמסרו פרטים אודות עלויות אירועי יום העצמאות.