חודשיים לאחר שהתפטר מתפקידו כמנכ"ל התיאטרון הקאמרי, שמוליק יפרח שוקל להתמודד על ראשות מועצת עומר מול ראש המועצה המכהן מזה כ-28 שנים, פיני בדש. מקורביו של יפרח אומרים, כי "הוא מקבל פניות רבות מתושבים להתמודד והוא בהחלט שוקל בכובד ראש אם להיכנס לזירה הפוליטית, שהיא תחום חדש עבורו".

שמוליק יפרח. מקבל פניות מתושבים. צילום: עמית שעל

ראש מועצת עומר, פיני בדש. מכהן כבר 28 שנים. צילום: הרצל יוסף

יש לציין, כי כבר לפני כחודשיים פרסמנו ב "ידיעות הנגב", על שמועות שנפוצו כי יפרח שוקל להתמודד על ראשות מועצת עומר. בפנייתינו ליפרח ב-26 לפברואר בדבר השמועות על אפשרות התמודדותו, הגיב: "אינני יודע על מה אתה מדבר". אולם בשבועות האחרונים מתחזקות ההערכות כי יפרח ירוץ בבחירות לראשות היישוב היוקרתי עומר.

שמוליק יפרח, 54, נשוי ואב לשני ילדים, נחשב לטאלנט בתחום התרבות בנגב ואחד הבולטים בתחום. יפרח נולד וגדל בדימונה, בן להורים יוצאי מרוקו, הינו בוגר בית הספר הגבוה לאומניות הבמה "בית צבי". לפני שמונה לתפקיד מנכ"ל הקאמרי, כיהן יפרח כמנכ"ל ומנהל אומנותי של תיאטרון באר שבע. אולם את החשיפה הגדולה קיבל יפרח היה זה כשהתמנה למנכ"ל תיאטרון הקאמרי בתחילת 2017.

לאחר פחות משנה בתפקיד יפרח הגיש את התפטרותו וחזר לביתו ביישוב עומר. במכתב ההתפטרות כתב: "בשל נסיבות משפחתיות בלתי צפויות, אני נאלץ להתפטר מתפקידי כמנכ"ל התיאטרון. קשה להסביר במילים את מידת הצער שאני חש, ואולם נסיבות בהן סדרי העדיפויות מכתיבים קבלת החלטות לא קלות כגון זה".

תגובתו של שמוליק יפרח: "פונים אליי תושבי עומר לרוץ לבחירות בעומר, לא קיבלתי החלטה עדיין, אני בוחן את זה".