ראש העיר מהנגב שנחקר היום (ראשון) ביחידה הארצית לחקירות הונאה בחשד להטרדות מיניות הוא בני ביטון, ראש עיריית דימונה. בתום החקירה הוא שוחרר ללא תנאים, למעט הרחקה מהאישה שהתלוננה נגדו.

בני ביטון. צילום: הרצל יוסף

ביטון הגיב באמצעות עורכי דינו גדעון פישר ותנ״צ (בדימוס) ג'קי בריי שמסרו כי התשאול אליו זומן הינו בגין תלונת חברת מועצה שהוגשה לפני כחצי שנה, לאחר שהודחה מהקואליציה: "מר ביטון מסר תשובותיו באופן מפורט, לרבות מידע על בכירים אחרים שאיימה עליהם על לא עוול בכפם. מר ביטון הינו אחד מראשי הערים הבולטים בישראל ומוכרת התופעה, לפיה לקראת הבחירות הקרבות לראשות העירייה, מנסים לעשות שימוש במשטרת ישראל, ככלי לניגוח פוליטי".

עוד נודע כי המתלוננת היא אילנה אזולאי, אשר הודחה מתפקידה כממלא מקום ראש העירייה, אחרי ראיון ראשון עימה ב"ידיעות הנגב" שהתפרסם בפברואר 2017. הכותרת שכנראה הרגיזה את ביטון הוא ציטוט של אזולאי שאמרה "אני רוצה להגיע הכי רחוק שאפשר", אמירה שנתפסה כאיום על מעמדו של ביטון.

באותו ראיון התייחסה אזולאי (55) למצוקות שחוותה בילדותה, למחקר הבינלאומי בנושא פוליגמיה שהיא מובילה כדוקטרנטית ועל חשיבותן של נשים בפוליטיקה. פרק בראיון הוקדש על התמודדות משפחתה של אזולאי עם מחלת הסרטן של בעלה מוטי.

אזולאי הודיעה מיד לאחר הדחתה מכהונת ממלאת מקום ראש העירייה, כי היא תתמודד על ראשות העיר בבחירות שיתקיימו באוקטובר השנה.

פרקליטה של אזולאי, עו"ד גיא פלנטר, מסר בתגובה: "כרגע החקירה בעיצומה ולכן מטבע הדברים לא נוכל להרחיב בנושא".

המשטרה הודיעה כי כשתסתיים החקירה של ראש העיר יועבר התיק לפרקליטות.