עיתונאים וצלמים שהגיעו אתמול (שני) אחרי הצהריים לכנס הליכוד בסניף בדימונה לא הורשו להיכנס לאולם ופעילי ליכוד אף הפריעו לצלמים לצלם מחוץ לסניף. העיתונאים שהגיעו המתינו למוצא פיו של ראש עיריית דימונה, בני ביטון, זאת לאור חקירתו במשטרה בחשד לכאורה להטרדה מינית, בעקבות תלונה שהגישה ממלאת מקומו לשעבר, אילנה אזולאי.

(במרכז) בני ביטון וגדעון סער (משמאל). צילום: הרצל יוסף

מלבד ביטון, האורחים שהשתתפו בכנס הם שר החינוך לשעבר, גדעון סער, וחבר הכנסת אמיר אוחנה. ראוי להדגיש, כי בהזמנה שהופצה לאירוע נכתב, כי מוזמנים חברי סניף הליכוד וכן מוזמן "הקהל הרחב", לכן לא ברור מדוע בחרו פעילים בסניף למנוע כניסת עיתונאים וצלמים לסקר את האירוע בדרך מכובדת ומה יש להם להסתיר.

כזכור כנגד ביטון הוגשה לפני כחצי שנה תלונה על הטרדה מינית על ידי ממלאת מקומו לשעבר, אילנה אזולאי. פרקליטיו, עורכי הדין גדעון פישר, תנ״צ בדימוס ג'קי בריי וארז אבוהב, טענו כי זהו "ניסיון לניגוח פוליטי וכי המשטרה קיבלה תמונה מלאה ומדויקת, לרבות בעת העימות".

עוד הוסיפו: "הריצה של המתלוננת ומי מטעמה להתראיין בכלי התקשורת, לקראת הבחירות שמתקרבות לעירייה, לא רק שאינה ראויה אלא מעידה על המתלוננת ומניעיה, שהגיעו לעולם לאחר שהודחה מתפקידה במועצה".

פעילי ליכוד מנעו כניסת עיתונאים לכנס. צילום: הרצל יוסף

מנגד פרקליטה של אזולאי, עו"ד גיא פלטנר, תקף בחריפות את ביטון וטען כי במהלך עימות בין השניים הטיחה אזולאי האשמות נגדו והוא פשוט שתק ולא ענה: "הוא שתק כמו דג".

אילנה אזולאי (55) הודחה מתפקידה כממלא מקום ראש העירייה, אחרי ראיון ראשון עימה ב "ידיעות הנגב" שהתפרסם בפברואר 2017. הכותרת שכנראה הרגיזה את ביטון הייתה הציטוט של אזולאי שאמרה "אני רוצה להגיע הכי רחוק שאפשר", אמירה שנתפסה כאיום על מעמדו של ביטון. אזולאי הודיעה מיד לאחר הדחתה מכהונת ממלא מקום ראש העירייה, כי היא תתמודד על ראשות העיר בבחירות שיתקיימו באוקטובר השנה.