סניף הליכוד בבאר שבע, שנחשב למעוז מפלגת השלטון בדרום, פעיל ותוסס בימים אלה, רמז וסימן לבחירות המוניציפליות הקרבות. על מועמדות לראשות העיר הם ויתרו מראש, אולם על הרכב הרשימה למועצה ניטש מאבק צמוד רווי יצרים, מה שגורם לפיצולים ולמחנאות בין המתמודדים. מה שבטוח: לא הולך להיות שקט בסניף.

מתחמם בסניף הליכוד המקומי. צילום אילוסטרציה: הרצל יוסף

אתמול (שלישי) נסגרה הרשימה הסופית של החברים שהגישו מועמדותם. לא פחות מ-11 חברים נלחמים על מקום במועצה. בהתחשב בבחירות האחרונות בשנת 2013, בהן הליכוד המקומי זכה במושב אחד בלבד המאוייש היום על ידי חבר המועצה יוסי דלויה, נקל להבין את המתח השורר בסניף, כאשר ברקע החלו נרקמים דילים להגדלת הסיכויים להיבחר.

העסק מסתבך עוד יותר כאשר על המקום הראשון ברשימה מתמודד יו"ר מועצת הסניף שמעון בוקר, מנהל תפעול של 'יעדים' - חברה בת של העירייה, והאיש החזק בסניף הליכוד. בוקר, מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל נשיא המדינה, ראובן רובי ריבלין (השניים נוהגים להגיע לאירועים של משפחת בוקר בנווה נוי), מתנה את התמודדותו בהתלכדות כל חברי הסניף סביב מועמדתו.

"הודעתי, אם לא תהיה לי תמיכה מקיר לקיר אסיר את מועמדותי" אומר בוקר שלא מסתיר את שאיפתו להתמנות בקדנציה הבאה לסגן ראש עיריית באר שבע (בהנחה שהליכוד יקבל לפחות שלושה מנדטים). "המטרה של כולנו לעבוד בשיתוף פעולה לטובת תושבי העיר, כל החברים מודעים לגודל המשימה, רק ביחד נוכל להביא לתוצאות טובות" אומר בוקר.

רשימת החברים שיתמודדו למועצה משלבת ותיקים וצעירים, אך רק אישה אחת: אורטל שמואלי פרלמן, המכהנת כיום כחברת מועצה מטעם סיעת 'אופק'. הרשימה כוללת את החברים הבאים: דוד חדד, מאיר דיאי, מאיר זמר טוב, אלעד זמיר, שמעון בוקר, יוסי דלויה, פנחס דלויה, דני שלי ויוסי ג'יבלי.

לרשימה זו עתיד להצטרף, אביעד שמלה, שביקש להתמודד אך ממתין לאישור הליכוד, מאחר ולא צבר פרק זמן מינימאלי כחבר התנועה העומד על מינימום שלוש שנים. שמלה הוא כיום חבר מועצה מטעם רשימת 'דרך חדשה' שבראשה עומד רוביק דנילוביץ'. ביקשנו את התייחסותו של דנילוביץ' על שחבר סיעתו מתמודד ברשימת הליכוד, זו התגובה ששלח: "אביעד עדכן אותי על החלטתו, אותה אני מכבד. האיכפתיות, המעורבות והרצון לעשייה ציבורית ראויים להערכה. אני מאחל לו הצלחה רבה".

מעזיבתו של  שמלה את רשימת 'דרך חדשה', וגם משיחות במסדרונות העירייה, אפשר ללמוד כי הרשימה של הבוס דנילוביץ' תתרענן בחברים חדשים ולא מעט מחברי המועצה הנוכחיים ימצאו עצמם בחוץ לקראת הבחירות באוקטובר.

אורטל שמואלי פרלמן. מחליפה סיעה. צילום: הרצל יוסף

אורטל שמואלי פרלמן, האישה היחידה המוצבת ברשימת הליכוד לבחירות, החלה לכהן במועצה במהלך הקדנציה הנוכחית כחלק מסיעת 'אופק' שעברה תהפכות רבות. הסיעה הוקמה על ידי ראש העירייה לשעבר, דוד בונפלד, זכתה בשני מושבים במועצה ושני חבריה, דוד בונפלד ויוסי בן עמי היו לנציגיה במליאה. בונפלד החליט להתפטר ובמקומו נכנס הבא בתור ברשימה, יחיאל דהן. אורטל שמואלי פרלמן התמנתה לחברת מועצה כאשר דהן החליט לפרוש בגלל שהעתיק את מגוריו לנתיבות.