מפלגת הליכוד מתכוונת להסתער בבחירות המוניציפאליות הקרובות על כיבוש מספר רשויות מקומיות בארץ, כאשר אחת הערים שהוזכרו בהקשר זה היא ערד. בין היתר בוחנים במפלגה אפשרות לשותפות עם חסידות גור. על פי התוכנית המסתמנת, כפי שחשף אותה השבוע חבר הכנסת דוד ביטן, בליכוד מקווים לחולל מהפך במספר רשויות. ככל הידוע גורמים במפלגה מנהלים מגעים עם מספר מפלגות וגם עם חסידי גור, להם יש ארבעה מנדטים במועצה והם נמנים עם האופוזיציה העירונית.

דוד ביטן. בליכוד מנהלים מגעים עם מספר מפלגות בערד. צילום: אוהד צויגנברג

בין ראש העירייה, עו"ד ניסן בן חמו ('יש עתיד'), לחסידי גור בעיר מתנהל מאבק ממושך על דמותה של העיר וצביונה. מדובר במאבק שכלל בעבר הכפשות, שלטי הסתה נגד ראש העירייה, הפגנות ותלונות במשטרה. אוכלוסיית חסידי גור בערד מונה כ־6,000 תושבים המהווים כ־20% מכלל האוכלוסייה בעיר. חסידי גור בעיר ידועים כמי שמגיעים בהמוניהם לקלפיות ופועלים על פי צו קריאה של הרבנים. כמו כן ידוע כי חסידי גור מעוניינים על שמירת צביונה היהודי של ערד, ומתנגדים לצביון החילוני הקיים.

ראש העירייה, עו"ד ניסן בן חמו, הגיב בחריפות למהלך של הליכוד ואמר: "השבוע נחשפנו לכוונת הליכוד 'להשתלט' על ערד באמצעות דיל עם חסידות גור. למיטב ידיעתי, חלפו הימים בהם תושבים הצביעו בבחירות בהתאם להוראות ודילים של גורמים חיצוניים, אלא בוחרים עצמאית במועמד בעל אישיות ויכולת להוביל את העיר קדימה".

בן חמו מוסיף ואומר: "הליכוד אפילו לא טורח להציג את המועמד שלו כשהוא מצהיר שהוא מנהל משא ומתן עם חסידות גור כדי לנצח אותי. מכאן ברור כי טובת העיר ותושביה לא חשובה בעיניי הליכוד, אלא מטרתו היא רק לשים וי על עוד רשות מקומית בארץ".

"אני מגיע לבחירות עם רקורד מוכח של עשייה, של פיתוח כלכלי־עירוני וביצוע פרויקטים שלא נעשו כמותם שנים רבות בערד, כל זאת בשלוש שנות קדנציה בלבד. הוכחתי כבר שאני היחיד שמסוגל להיבחר לראשות העיר בלי הקולות של גור ובלי לסגור איתם דילים כפי שמתכנן לעשות הליכוד, ובכך הצלחתי ואצליח לשמור על צביון העיר".

ניסן בן חמו. "בליכוד לא טרחו להציג מועמד". צילום: שי שמואלי

ראש חסידות גור בערד, הרב צבי ביאלוסטוצקי, מסר בתגובה: "לי לא ידוע על דיל כזה. יש עוד חמישה חודשים (לבחירות - י.ל). זה הרבה זמן ואני לא יכול לדעת מה יהיה עד אז".

אלידור כהן, עוזרו הפרלמנטרי של ח"כ דוד ביטון, מסר: "ח"כ ביטן הוא חבר בוועדה המוניציפאלית שעוסקת בבחירות לרשויות המקומיות. ערד מופיעה ברשימה של הרשויות שהליכוד הולך לעשות בהן מהפך. במסגרת זו ייחתמו הסכמים עם 'ישראל ביתנו', 'כולנו' ועם חסידות גור, אבל לא בכל מחיר. ראש העירייה רוצה להלחיץ את הציבור, אבל אנחנו לא הולכים למכור את העיר. העיר הזאת זקוקה לראש עירייה ממפלגת השלטון, זקוקה לתקציבים, אנחנו נעשה מהפך והליכוד ינצח".