ישיבת מועצה סוערת בדיון על הבנייה המתוכננת בחניית הגרנד קניון. עשרות דיירים הגיעו והביעו את מחאתם: "לא ישכחו לך את זה לעולם", הטיח אחד התושבים בראש העירייה רוביק דנילוביץ'.

צעקות וטענות קשות בישיבת המועצה. צילום: הרצל יוסף

"בדיון על הגרנד פעמיים לא הגעת", פנה דנילוביץ' חבר האופוזיציה משה ינאי, שהגיש הצעה לסדר לבטל את תכנית הבניה בגרנד. ינאי השיב כשהוא צועק ומפנה דבריו לדנילוביץ': "אתה עושה פוליטיקה, יורד נמוך".

הפינג פונג נמשך במהלך הדיון הסוער במועצה. דנילוביץ' כינה את ההצעה לסדר של ינאי "פופוליסטית" ואילו ינאי לא נשאר חייב, "אם אני אפתח את הפה אתה לא ראש עיר". בישיבה דרש חבר המועצה יוסי דדוש לאפשר לחברי המועצה לדבר ולא רק לינאי. משה ינאי פנה לדדוש וצעק לעברו: "אתה תשתוק". המתודד לראשות העירייה, אפרים פימה פיינבלום, שנכח במועצה, הפנה אצבע מאשימה כלפי דנילוביץ': "זו בושה, אתה מדבר לבד, יושבים פה אנשים, חברי מועצה לא פותחים את הפה, אני מתבייש לשבת ולשמוע שטויות".

התושבים זעמו על הכתבה שפורסמה בסוף השבוע ב"ידיעות הנגב" עם סגן וממלא מקום ראש העירייה, טל אל-על. דנילוביץ' הסביר כי ישנם אנשים "שתפסו טרמפ" ושהוציאו את דיבתו של טל: "כתבו על טל דברים קשים מאוד ששקלנו לתבוע את האנשים האלה". דנילוביץ' גילה שהכתבה לא היתה לרוחו: "לדעתי ראוי שהכתבה לא הייתה מתפרסמת, אבל זה עניינו של טל. טל מלווה אותי כבר הרבה מאוד שנים, הוא איש ישר, הגון ומקצועי. הוא ביקש ממני לפתוח את הישיבה ולהתנצל וחששתי שזה יביא לפיצוץ יותר גדול. הוא ביקש ממני להודיע שהוא מתנצל בפני התושבים אם הם נפגעו מדבריו. חלק מהדברים שנאמרו בכתבה, טוב אם לא היו נאמרים".

בתום הדיון דנילוביץ' סיכם ואמר כי אין למועצת העירייה אין סמכות לאשר את מה שינאי הציע, אבל הוא מסכים שגני ילדים לא ייבנו שם, לבקשת התושבים. עוד הוא הציע לפנות שוב ליזם ו"לשפר עמדות", כלומר אולי להוריד ממספר יחידות הדיור מה שיקל על העומס הצפוי במקום.