אם מישהו סבור שהזירה הפוליטית בבאר שבע רדומה, כנראה שמצפה לו הפתעה. לכאורה, נדמה כי המירוץ לראשות העירייה ומועצת העירייה מתנהל על מי מנוחות, אך מתחת לפני השטח רועש וגועש.

אפרים (פימה) פיינבלום במטה הבחירות שלו. צילום: יעקב לוי

ל"ידיעות הנגב" נודע כי מאחורי הקלעים הסכימו מספר חברי מועצה לתמוך במועמד לראשות העירייה, אפרים (פימה) פיינבלום וברשימתו, ואם לא יופעלו עליהם לחצים על מנת להניא אותם מצעד זה, הם יודיעו על החלטתם בישיבת המועצה בחודש הבא המכונה "ישיבת הזדהות". מדובר בצעד מפתיע, בעיקר כיוון שמדובר בחברי קואליציה.

פיינבלום, שנחוש להוכיח כי הוא רציני בהתמודדותו בבחירות, אישר את הדברים ואמר כי "חברי המועצה הביעו רצונם לתמוך בי ואף סיכמו איתי, זה מראה שהם מאמינים בדרכי".

אם תהיתם מהי 'ישיבת הזדהות', נסביר כי על פי לשכת המפקח הארצי על הבחירות מטעם משרד הפנים, שמות הסיעות של המועצה היוצאת, מספר חבריה של כל סיעה ושמותיהם של באי כוחה ושל ממלאי מקומם, נקבעים במסגרת ישיבת מועצת הרשות המקומית המכונה 'ישיבת הזדהות'.

ישיבת ההזדהות וקביעת סיעות המועצה היוצאת היא הזדמנות של כל חבר מועצה להודיע עם איזו סיעה הוא מזדהה לקראת הבחירות הקרובות. ההזדהות היא חופשית וחבר מועצה אינו חייב להזדהות דווקא עם הסיעה שבמסגרתה הוא נבחר בבחירות הקודמות. יש לציין כי חבר מועצה יכול גם לבחור שלא להזדהות עם אף סיעה.

דנילוביץ'. יאבד תמיכה לקראת הבחירות? צילום ארכיון: שי שמואלי

פיינבלום פרסם את מצעו לבחירות, ובינתיים במטהו מברכים על כך שיותר ויותר תושבים מביעים בו את תמיכתם ולאו דווקא יוצאי ברית המועצות לשעבר, מקור מוצאו של פיינבלום. "תבחרו נכון! אפרים פיינבלום, ראש העיר באר שבע!", זהו המסר שהוא מעביר לציבור הבוחרים באמצעות פלאיירים שפעיליו מחלקים ברחבי העיר.