בעוד זהות המועמד המוביל לראשות עיריית באר שבע כבר ידועה מראש, ההתמודדות האמיתית עוברת למאבק על המושבים במועצת העירייה. ככל שמועד הבחירות קרב, יותר ויותר מתמודדים למועצה מצטרפים למירוץ.

יוסי דלויה. שוקל להקים רשימה עצמאית. צילום: הרצל יוסף

בשבוע שעבר הודיע חבר הליכוד יוסי דלויה כי הוא שוקל להקים רשימה עצמאית שהוא יוביל, ובכוונתו לצרף אליה אישים ידועי שם שהביעו רצונם להשתלב ברשימה החדשה. "עניין הקמת רשימה עצמאית עולה, ובהחלט אני שוקל להקים רשימה כזו", אומר דלויה.

כיום מכהן יוסי דלויה כחבר מועצה מטעם הליכוד, ובעבר כיהן כנשיא לשכת המסחר והתעשייה. הוא ניסה את מזלו ברשימת הליכוד פעם נוספת, אך בבחירות שנערכו באחרונה בסניף לדירוג החברים ברשימה שתרוץ למועצה הוא נבחר במקום לא ריאלי.

תומכיו כעסו מאוד והעלו בפניו את האפשרות שירוץ למועצה ברשימה נפרדת. עם זאת, משפחתו הקרובה של דלויה לוחצת עליו שלא להתמודד. כחודש וחצי עד למועד הסופי להגשת מועמדות לבחירות (26 לספטמבר) ונראה שכל האופציות מבחינתו פתוחות.

"מרבית חיי עסקתי בפעילות ציבורית למען תושבי באר שבע והעסקים באזור", אומר דלויה, "בשנים האחרונות אני משמש כחבר מועצת העירייה בתפקיד משפיע, מאתגר ומעניין. עדיין לא החלטתי על המשך דרכי בבחירות הקרובות. ישנן הצעות מעניינות על הפרק, ומצד שני, יש את שיקול המשפחה, הילדים והנכדים שרוצים אותי יותר לידם".

אפרופו הליכוד, ל"ידיעות הנגב" נודע כי מתנהלים מגעים עם מספר אישים לצירופם לרשימה. אחד מהם הוא אבנר לויה, מי שמשמש כמנהל מכון הטסטים 'אלן'. ללויה הוצע מקום ריאלי ברשימה. מגעים מתקיימים גם לצירופה של אשת חינוך בכירה.