לא מעט כותרות סיפק היום (שני) המתמודד על ראשות עיריית באר שבע אפרים (פימה) פיינבלום, במסיבת העיתונאים שקיים לרגל פתיחת קמפיין הבחירות שלו. "אנחנו נהיה לפחות 10 מנדטים במועצת העיר הבאה" פתח ואמר.

אפרים (פימה) פיינבלום. לדבריו התמיכה בו גדלה מיום ליום. צילום ארכיון: הרצל יוסף

בהמשך אמר פיינבלום (82) כי הוא אינו חושש מהאתגר ובטוח שהקהל הבאר שבעי יתמוך בו: "המצג לפיו כל העיר אוהבת את רוביק אינו נכון. הרבה אנשים בבאר שבע לא אוהבים פועלו בשנים האחרונות ומאוכזבים ממנו. אחוז ההצבעות הנמוך בבחירות הקודמות נתן לו יתרון גדול, הפעם זה לא יהיה כך", מבטיח פיינבלום.

לדבריו, הוא נהנה מתמיכתה של סיעת 'באר שבע ביתנו', לה שלושה מנדטים במועצה, במועמדותו לראשות העירייה ותמיכתם ברשימתו 'כח האחדות'. במהלך מסיבת העיתונאים הסביר פיינבלום מהם תכניותיו ואמר: "קודם כל צריך לעצור את בריחתם של הצעירים מהעיר באר שבע. כ-20 אלף אנשים עוזבים את באר שבע בכל שנה בגלל שאין להם מקום עבודה ראוי. בעיר לא קמה תעשייה שתשאיר את האנשים לחיות כאן, עסקים קטנים ובינוניים פושטים את הרגל".

"למה עבור כל דבר קטן צריך לגבות כסף מהתושבים?", המשיך פיינבלום, "מחלקים דו"חות חניה ללא היכר, אנחנו משלמים ארנונה מהגבוהות בארץ ועל כל דבר עובר פקח ונותן לך דו"ח".

מספר שניים ברשימתו של פיינבלום, חבר המועצה הנוכחי, ולרי מיגירוב, אמר: "הכוח האלקטוראלי שלנו גדול מאוד, והוא גדל כל יום עם עוד אנשים שמצטרפים. אנחנו לא רשימה סקטוריאלית, ישנם הרבה מתושבי העיר שחשים בשינוי, שרוצים שינוי, ויש הרבה דברים לטפל בהם".