פרקליטות מחוז דרום הודיעה היום (חמישי) לראש עיריית דימונה בני ביטון, כי תיק החקירה נגדו, בחשד לביצוע עבירות של הטרדה מינית מילולית, נסגר מחוסר אשמה.

בני ביטון. "אין ראיות המצדיקות כתב אישום". צילום ארכיון: הרצל יוסף

ביטון נחקר ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, בחשד לביצוע עבירות של הטרדה מינית במספר הזדמנויות כלפי עובדת בעירייה, אילנה אזולאי, אשר הגישה נגדו תלונה. החקירה נגדו נפתחה בנובמבר 2017 ובסיומה בתחילת אוגוסט הועבר התיק מהיחידה החוקרת לבחינת הפרקליטות, ללא המלצה.

מהפרקלמיטות נמסר: "לאחר בחינת חומר הראיות ומכלול נסיבות העניין, לרבות ראיון עם המתלוננת במשרדי הפרקליטות וכן השלמת חקירה שביצעה המשטרה לבקשת הפרקליטות, הגיעה הפרקליטות למסקנה כי אין ראיות המצדיקות הגשת כתב אישום ולפיכך הוחלט לגנוז את התיק בעילה של חוסר אשמה, בהתאם לאמות המידה הקבועות שעודכנו לאחרונה. הודעה על כך נמסרה למתלוננת בהתאם לחוק זכויות נפגעי עבירה".

לאחר פרסום ההחלטה הגיב ביטון: "היה ברור לי מלכתחילה שמדובר בעלילה פוליטית ולכן המשכתי בעשייה למען דימונה ובלילות ישנתי בשלווה. יישר כוח למערכת החוק והמשפט על עבודתם המסורה לחשיפת הצדק". 

עו"ד גיא פלנטר ועו"ד רעות רחמן המייצגים את אזולאי, הגיבו לפרסום ההודעה: "במקביל להפצת ההודעה על סגירת התיק לכלי התקשורת, קיבלה המתלוננת שיחת טלפון קצרה מהפרקליטות. במסגרת שיחת טלפון זו נמסר למתלוננת, שאף אחד לא מטיל ספק במהימנות תלונתה על כך שמר בני ביטון הטריד אותה מינית אולם הוחלט לסגור את התיק. לא נמסרה למתלוננת עילת סגירת התיק".

"על פי דין, על החלטה שלא להעמיד לדין, רשאית המתלוננת לערער והמתלוננת תשקול בכובד ראש לממש זכות זו ולהגיש ערר, לאחר שהפרקליטות תפרט בפניה את עילת הסגירה, את השיקולים שהובילו לסגירת התיק ולאחר שעורכי דינה יעיינו בחומר החקירה".