גבריאל ריזינשוילי. צילום: יוסי חיימוב

על רקע פנייתו של צעיר המתמודד למועצת עיריית ערד, גבריאל ריזינשוילי (28), הודיע משרד הפנים כי בימים אלו הוא שוקד על קמפיין לעידוד 250 אלף בני נוער ברחבי הארץ להשתתף בהצבעה בבחירות לרשויות המקומיות שיתקיימו בעוד כחודשיים.

"הבחירות לרשויות המקומיות העומדות לפתחנו", כתב רזינשוילי לשר הפנים בשבוע שעבר, "הן ההזדמנות האמיתית של אזרחי המדינה לבחור במי שישפיע ישירות על חייהם – אף יותר מהשלטון המרכזי". עוד כתב רזינשוילי וביקש "לצאת בקמפיין לעידוד הצעירים בערי הפריפריה ועיירות הפיתוח, לקרוא להשתתף בחגיגה הדמוקרטית ולבחור את נציגיהם למועצות ולרשויות לשנים הבאות".

בתגובה, השיב משרד הפנים, כי בימים אלו הוא שוקד על קמפיין פרסומי המיועד לבני 17-18, שידגיש את חשיבות ההצבעה והמשמעות הדמוקרטית של הבחירות. כמו כן, בקרוב תפעל בבתי הספר תכנית לימודים, פרי יוזמה משותפת של משרדי החינוך והפנים, שנועדה להדגיש את חשיבות ההצבעה בבחירות המוניציפאליות.

גבריאל רזינשוילי, הגיב בסיפוק להודעת משר הפנים וסיפר: "בצעירותי לא ייחסתי חשיבות רבה להליך הבחירות בעיר, וגם החשיפה לא היתה רחבה דיו. נושא ההצבעה לרשות המוניציפאלית נתפס על ידי הצעירים כנושא שרלוונטי לציבור המבוגר יותר". רזינשוילי קורא לצעירים: "זה הזמן לצאת ולהשתתף בחגיגה הדמוקרטית ולהצביע למועמדים ראויים בעיר".