אחרי פנינה פחימה ועו"ד שירלי נגר-כהן, שני שמות חדשים הצטרפו לרשימת "דרך חדשה" של ראש העירייה רוביק דנילוביץ'  - מנכ"לית תיאטרון הפרינג' אפרת זיו-אספיס והסטודנטית שיר אלימלך.

(מימין) שיר אלימלך ואפרת זיו-אספיס. צילומים: הרצל יוסף, אלבום פרטי

זיו-אספיס (45), נשואה ואמא לארבעה, משמשת כמנכ"לית תאטרון הפרינג' באר שבע, לאחר שנים של עשיה בתחום ההפקות והיצירה. בעלת תואר ראשון בחינוך וקרימינולוגיה ותואר שני במנהל ומדיניות ציבורית. בעבר שימשה גם כשליחה דיפלומטית בשגרירויות רומא, מוסקבה ואנקרה. כמו כן, שירתה בצה"ל כקצינת שלישות ות"ש.

עוד היא עוסקת בפעילות התנדבותית וחברתית במרכז לבריאות הנפש, בתיאטרון באר שבע ובעבר גם בהנהגת ההורים העירונית. "אני מודה על האמון שרוביק נותן בי", אמרה זיו-אספיס בעקבות הפרסום על הצטרפותה, "ואני שמחה ונרגשת להצטרף לנבחרת למועצה, ויחד עם התומכים הרבים שלנו ניתן לראש העירייה גם בקדנציה הבאה את הכוח להצעיד את העיר ליעדים חדשים ולממש פרויקטים חדשים".

עוד חדשה ברשימה: שיר אלימלך (25), סטודנטית לרפואה שנה ב' באוניברסיטת בן גוריון. אלימלך שגרירה בתכנית "שגרירי רוטשילד", משתתפת בתכנית המצטיינים igem לפיתוח מחקר ביו-רפואי, ומייצגת את האוניברסיטה בתחרות הבינלאומית בבוסטון.

אלימלך שימשה בעברה כרכזת הדרכה וחניכים בתנועה "כנפיים של קרמבו" לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים, מנחה במיזמים חברתיים, השתתפה במשלחת הומניטרית באתיופיה ובתכנית הכנת בני נוער לבגרויות (סל"ה). שירתה בחיל האוויר.

"אני רואה בפעילות החברתית והציבורית דרך חיים", הגיבה היום אלימלך, "יחד עם ראש העיר והנבחרת המצוינת למועצת העיר נוביל ונקדם פרויקטים נוספים."