כמחצית מהרשימה של רוביק דנילוביץ' "דרך חדשה" מחדשת את פניה, מה שאומר שחברי מועצה מכהנים בקדנציה היוצאת יצטרכו לוותר על מקומם.

יניב סקירה. חדש בפוליטיקה. צילום פרטי

כדי לעשות סדר, ראשית נציין, כי שני שמות נוספים צורפו זה עתה לרשימה: יניב סקירה ויוסי בן עמי. סקירה (36) נשוי ואב לילד, הינו מנהל מרכזי הטניס בדרום, בעל תואר ראשון במינהל ומדיניות ציבורית. סקירה שירת בצבא ביחידה המיוחדת 'עוקץ' כלוחם ומפקד במשך שש שנים, במהלכן זכה בפרס המפקד המצטיין וכיום הוא עדיין פעיל בשירות המילואים ביחידה.

יוסי בן עמי כיהן בקדנציה היוצאת כחבר מועצה מטעם רשימת "אופק". בן עמי העביר את המנדט שלו לרשימה של ראש העירייה והצטרף אליו. במהלך השבועות האחרונים צורפו לרשימה אישים נוספים והם: יו"ר ועד העובדים של קופת חולים כללית בדרום, פנינה פחימה, עו"ד שירלי נגר-כהן, מנכ"לית תיאטרון הפרינג' אפרת זיו-אספיס, הסטודנטית לרפואה, שיר אלימלך ומנכ"ל הפועל ספורט למקומות עבודה, אברהם וינברגר.

עד למועד סגירת הרשימות יצורפו עוד מספר מועמדים ממגזרים שונים כחלק מהמגמה לתת ייצוג לאוכלוסיות שונות בעיר. צירופם של אותם אנשים חדשים לרשימה, משמעותה שמספר חברי מועצה מכהנים לא ימשיכו במועצה הבאה.

חברי המועצה שילת חקשור ואביעד שמלה הודיעו כי לא ימשיכו. גם פרופ' טלי זילברשטיין, מנהלת יחידת חדרי ניתוח ואשפוז יום נשים בבית החולים סורוקה, לא תכהן במועצה הבאה. בשלב זה ידוע על עוד מספר חברי מועצה שהסיכויים שלהם לכהן גם בקדנציה הבאה נמוכים.

במטה של דנילוביץ' נעשים מאמצים קדחתניים כדי להגדיל את כוחם במועצה כך שתלותם בחברי קואליציה תהיה נמוכה. אם אכן הדבר יתממש בבחירות, זו תהיה מכה לרשימות הקטנות.

לשם המחשה: מבנה המועצה כיום בנוי מ-27 מקומות, כאשר מתוכם למעלה ממחצית, 14, הם חברי הרשימה של דנילוביץ' (כלומר 52%). הווה אומר, כי אם הרשימה של ראש העירייה תשמור על כוחה, לא פחות מ-10 רשימות (אם לא יצוצו נוספות) יתמודד על נתח של 13 מושבים בלבד.

אם הרשימה של דנילוביץ' תעבור את מספר המנדטים שלה כיום, יוותרו "פירורים" בלבד לשאר הרשימות.