הפנינג של חוויה ויצירה. צילום: Yogvan Photography

המרכז לבריאות הנפש בשכונה ד' באר שבע פתח השבוע את שעריו ב"יום אומן", הפנינג של חוויה ויצירה, בשיתוף צוותי בית החולים, עמותת ידידי המרכז, מכללת קיי, אמני קהילת היוצרים "הומא", אגודת הציירים והפסלים בדרום ומתנדבים מהקהילה.

"יום האומן", המתקיים זו השנה השישית, מאפשר ליצור חיבור ויצירה משותפת של מטופלים, אמנים וכל מי שחשקה נפשו ליצור. היצירות המשותפות מעטרות ומקשטות את סביבת האשפוז והמרחב הציבורי של בית החולים.

באירוע היו סדנאות פיסול, ציור, מיחזור, פיסול ברשת, קרמיקה ,יצירת כלי מוסיקה, גינון ,תכשיטנות, קרמיקה, סדנת אפיה, עיטור עוגיות אישיות ועוד. בין האומנים שהשתתפו: אורי פרץ, פרידה שדה, פנינה ברקאי, ארנון גיאת, ד"ר נועה לבוביץ, טניה שומוב, יהודית שיטרית, אינגריד נוימן, ללי כהן, מוטי שדה, ד"ר רחל קרוף, איתמר אבוחצירה ויוגב ואנונו.

פעילות משותפת למטופלים ולאומנים. צילום: Yogvan Photography

להביע רגש באמצעות אומנות. צילום: Yogvan Photography

יוגב וענונו ואורי פרץ ממייסדי הומא יחד עם חברת הגרעין האמנית פרידה שדה . צילום: Yogvan Photography

ציפי כהן, מדריכה תעסוקתית במרכז סיפרה: "חזון בית החולים הינו לקרב את הקהילה ולחשוף את בית החולים לפעילויות משותפות עם הקהילה, כמו גם לחשוף את מטופלי בית החולים ליצירה ואומנות".

"הכל התחיל כשיצרנו קשר עם המחלקה לאומנות במכללת קיי, שעומדת בראשה ד"ר נועה ליבוביץ, צירפנו את "הומא" אגודת האומנים בנגב ואת עמותת הידידים של בית החולים, ומשם חבר מביא חבר ומתנדבים מביאים מתנדבים וכך הגענו ליותר מ-50 מתנדבים ואומנים. היום עבור אומנים זו כבר מסורת, ובכל שנה מגיעים ומצטרפים אומנים חדשים".

מגוון סדנאות יצירה. צילום פרטי

לעבד רגש ליצירה. צילום פרטי

יוגב ואנונו מ"הומא" סיפר על היום המיוחד: "כמדי שנה הומא שמחה ונרגשת לקחת חלק פעיל והתנדבותי ביום האומן. השנה החלטנו להקים ארבעה משטחי יצירה גדולים שעליהם המשתתפים ציירו, קישקשו, מחקו, הביעו רגש עצב ושמחה, והתוצאה פשוט מדהימה".