הדרישה להגביר את הפיקוח על מוסדות החינוך בגיל הרך, בעקבות פרשיות ההתעללויות של צוותים חינוכיים בגני ילדים ברחבי הארץ, עושה את שלה.

במהלך הפגנת הורים שהתקיימה השבוע באופקים הודיע ראש העירייה, איציק דנינו, כי כבר כיום פועלות מצלמות בכל מעונות היום באופקים, המנוהלים על ידי המתנ"ס וכי בימים אלה נבדק ההיבט המשפטי להכנסת מצלמות גם לגני הילדים הנמצאים באחריות העירייה.

הפגנת ההורים באופקים. צילום: דוברות עיריית אופקים

"הצבת המצלמות בגנים", כתב דנינו בדף הפייסבוק שלו, "מיועדת בעיקר לשם בדיקה ובירור מקרה שבו יש חשש לפגיעה בילדינו. עם קבלת חוות הדעת המשפטית והמלצת משרד החינוך נבחן את האפשרויות העומדות בפנינו. עם זאת, חשוב לומר שאנו נותנים אמון בצוות החינוכי שלנו, אך חייבים ליצור כלים מרתיעים כדי שמקרים כאלה לא יישנו".

בהוראת ראש העירייה יתקיים עוד לפני תחילת שנת הלימודים הקרובה יום עיון מיוחד למטפלות, סייעות וגננות באופקים בהשתתפות אנשי מקצוע מתחומי החינוך והמשפטים בדגש על חובת הדיווח על כל מקרה של אלימות ופגיעה בילדים.

"יש לנו אפס סובלנות לתופעת האלימות והפגיעה בחסרי ישע", אמר דנינו במהלך הפגנת ההורים שנערכה מול בניין העירייה, "החל מהגיל הרך ועד לקשישים. אני מבטיח שבאופקים ננקוט ביד חזקה בכל תופעת אלימות באשר היא, ולא נעשה זאת בדיבורים אלא במעשים".