לאחר שנים רבות של סחבת, ביקורות נוקבות של מבקר העירייה וצעירים ששילמו בחייהם, המשאיות יוצאת מחוץ לעיר.

סוגיית הקמת חניון לרכבים כבדים מחוץ לבתי מגורים, מככבת בדו"חות מבקר עיריית באר-שבע מזה כשני עשורים.

שטח החניה החדש בעמק שרה | צילום: באדיבות העירייה

במהלך השנים הללו התריע המבקר כי "כלי הרכב הנ"ל החונים בשכונות העיר ולצידי הכבישים מהווים מפגע בטיחותי". בשנת 2018 בהפרש של פחות מחודש, נהרגו אמיר מיזונסקי ותאיר הודיה חכמון ז"ל שילמו בחייהם כשהתנגשו במשאיות חונות בתוך העיר.

השבוע הודיעה העירייה כי המשאיות יוצאות מתוך העיר אל חניון לרכב כבד שיפתח את שעריו בחודשים הקרובים ברחוב הבונים 60 באזור התעשייה עמק שרה, בכך תם מאבק ממושך להוצאת רכבים כבדים לאזור מרוחק מבתי מגורים, מאבק שסוקר בהרחבה ב 'ידיעות הנגב'.

מדובר בחניון המשתרע על כ 42,000 מ"ר, החניון בבעלות יזם פרטי, מכיל כיבולת של כ-420 חניות לרכב משא כבד. במקום תפעל תחנת דלק ובעתיד ינתנו במתחם החדש שירותי מוסך.

החניון יאובטח במשך כל שעות היום וירושת במצלמות כדי לאפשר אבטחה מרבית. אגף הפיקוח יחל בקרוב במסע הסברה בקרב ציבור נהגי המשאיות בעיר בדבר האיסור על חניה של משאיות בתוך העיר. חניה של המשאיות הכבדות בתוך העיר תאסר החל מהשעה 18:00 ועד למחרת בבוקר בשעה 07:00 בכל ימות השנה.

מנהל אגף הפיקוח העירוני, בני מגרלישווילי, מסר כי בתום מסע ההסברה יחל האגף בפעולות האכיפה נגד הנהגים אשר לא יצייתו להוראות החוק. הוצאת המשאיות מתוך העיר תתרום רבות בהפחתת רעש המנועים, זיהום האוויר האורבני ובבטיחות התושבים ונוסעי הדרך.