שנתיים למאבק התושבים נגד בניית מגדלי מגורים בחניון הגרנד קניון: למעלה מ-10 אלף שקלים נאספו להגשת עתירה לבית המשפט. במוצאי שבת מתוכננת הפגנה גדולה.

מי שסבר כי התנגדות התושבים לבניית מגדלי מגורים על חניון הגרנד קניון בבאר-שבע תלך ותדעך, פשוט לא ידע על מה הוא סח. שנתיים מאז פתחו במאבק לסיכול התכנית, שמבחינתם היא "הרת אסון לסביבה", התושבים נחושים להמשיך וביתר שאת להניא את מקבלי ההחלטות לסגת מהתכנית, או לכל הפחות להכניס בה שינויים מהותיים.

ההפגנה בבאר שבע. הנהגים מביעים תמיכה | צילום: הרצל יוסף

ועד הפעולה של התושבים בהובלתה של ד"ר אושרה ספיר, פועל בשלושה מישורים: הפגנות ומחאות, הסברה ופנייה לערכאות משפטיות. במקביל להפגנה הגדולה המתוכננת למוצאי שבת, נאספו עד כה 10.219 שקל למימון העתירה שתוגש לבית המשפט, עתירה שבה יעלו התושבים נימוקים כבדי משקל מדוע תכנית הבניה שאושרה בוועדה המחוזית לתכנון ובניה, תהפוך את חייהם לגיהנום - הן מבחינת צפיפות ועומסי תנועה - והן בהעדר תשתיות מתאימות לדעתם לקלוט כמות נוספת של מאות דיירים (בתי ספר, מרפאות, מוסדות נותני שירותים ועוד). 

"אנחנו מתכוננים להחרפת המאבק", אומרים חברי ועד הפעולה, שבהמשך להחלטת הוועדה המחוזית הם מבקשים להגיש גם ערעור לוועדה הארצית לתכנון ובניה. כזכור, על פי התכנית, ייבנו שלושה מגדלי מגורים בני 24 קומות כל אחד, ויאכלסו כ 300 דיירים. במקביל, מדרום לגרנד נבנו ארבעה מגדלי מגורים שעל פי הערכה יביאו לתוספת של כ 1000 כלי רכב נוספים, מה שיגביר את הצפיפות לדעת המתנגדים ויעצימו את עומסי התנועה באזור.