פשוט לבוא ולקחת. אילוסטרציה: freepik

זקוקים למוצרי מזון? יוזמה בלתי שגרתית של קבוצת מתנדבים החליטה לאמץ את מיזם "המקרר החברתי" בבאר-שבע ובכך לתרום לאוכלוסיות מצוקה.

מה זה בעצם "המקרר החברתי"? הרעיון מאחורי היוזמה הוא שבעלי עסקים ירכזו את המזון שנותר להם בסוף היום, או שהם מוכנית לתרום, ויאחסנו אותו במקרר. המקרר יוצב בצמוד ל"קפה סיגל" ברחוב ביאליק בשכונה א', כך שתינתן הזדמנות לכל אדם להגיע למקום, לפתוח את המקרר ולקחת מוצרי מזון שהוא חפץ בהם.

המקרר יהיה זמין 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, וייתן מענה בעיקר לנזקקים. המקרר יכול להכיל פירות וירקות, לחמים, מאפים ומוצרים יבשים סגורים ובתוקף.

כיום בארץ ישנם שני מקררים קהילתיים האחד בשכונת שפירא בתל אביב והשני במדרחוב בירושלים.

שתי מטרות ביסוד היוזמה: עזרה למי שזקוק למזון וצמצום זריקת מזון שהולך לעיתים לאשפה. מדובר למעשה בפרויקט שהחל בשכונת שפירא בתל-אביב באמצעות ארבעה חברים שנרתמו למשימה. המתנדבים מבאר-שבע הם בעלי "קפה סיגל", בני נוער מ 'קו הזינוק', דוד רובק - המקים של "המקרר החברתי", סטודנטית מאוניברסיטת בן גוריון, וחברת מועצת העירייה יסמין סקס פרידמן.

יוזמי "המקרר החברתי" בבאר שבע. צילום פרטי

תו התקן של המיזם. צילום פרטי

אז מה חסר כדי שהיוזמה תצא לפועל? קודם כל מקרר. נעשים מאמצים לגייס כספים לרכישת מקרר חדש או יד שניה, ואם מישהו בכל זאת יהיה מוכן לתרום הדבר בהחלט יתקבל בברכה. "המקרר שיוצב ברחוב ביאליק יהיה רק יריית הפתיחה לעוד מקררים", מבטיחה יסמין סקס פרידמן.

כל בעל עסק שיסכים לקחת חלק ביוזמה, יקבל תו תקן "המקרר" שיאשר שהעסק נכלל במיזם החברתי. על תו התקן יופיע מסר פרסומי קצר: "עסק זה מעביר מזון עודף למקרר", וגם פניה לחפש את הקבוצה בפייסבוק המקרר the fridge. עם הפצת היוזמה ברשתות החברתיות פנו אנשים וביקשו לסייע ולתרום, מה שמגביר את האופטימיות בקרה היוזמים להצלחת המיזם החברתי.

רוצים לתרום למיזם? לחצו על הקישור.