האב ובנו הפעוט, לאחר שנחתו בסורוקה. צילום: הרצל יוסף

המשפחה של שתי האחיות, מילה שרה בת ה-3 ושיראל אסתר בת ה-8 ז"ל,  שנהרגו בתאונה הקשה בערבה, שוהה ליד מיטתם של זוג ההורים ביחד עם בנם הפעוט בן ה-3 שריגש את כל המדינה בתמונה שבה הוא מלטף את אביו הפצוע במנחת בית החולים סורוקה בבאר שבע, תמונה של הצלם הרצל יוסף.

מכיוון שבני המשפחה דתיים הם זקוקים לארוחות לשישי שבת ולחג השבועות ביום ראשון, לכן הם פנו באמצעות איש קשר בבקשה לעזרה. תחילה נעשתה פניה ליו"ר סניף המתנדבים 'יחד למען החייל' בבאר שבע, ציפורה חלפון, וזו החלה לארגן את הסיוע באמצעות הציבור.

"קיבלנו הבוקר (שישי) פנייה מהמשפחה לבקשת עזרה במזון לשישי שבת ולחג", אמרה חלפון בשיחה עימה לפני דקות אחדות. "נרתמנו ועשינו כל מה שאנחנו יכולים ופנינו לציבור".

איש הקשר, יוסף, סיפר כי "הגיעו גם הסבא והסבתא ששומרים על הנכד שלהם והם משגיחים עליו. מדובר במשפחה דתית והם מבקשים מזון, בעיקר לחג, בגלל שהייתם הממושכת בבית החולים".

בעקבות הפנייה לציבור אנשים נרתמו לסייע בכל מה שנדרש, אולם בשלב זה המשפחה זקוקה לארוחות כשרות וצעצועים לפעוט ומודה לכל הפונים.

ליצירת קשר לסיוע נא לפנות ליוסף במספר: 058-4144790.

מבית החולים נמסר עדכון על מצבם של הפצועים מהתאונה הקטלנית, שפונו היום בצהריים לחדר הטראומה: גבר במצב קשה מאד, שסובל מפגיעה רב מערכתית, עדיין בחדר ניתוח. מצבו לא יציב. אשה במצב קשה, גם היא סובלת מפגיעה רב מערכתית, נותחה על ידי צוותים מולטי דיסיפלינאריים של כירורגים כלליים, כירורגים של כלי דם ואורטופדים. הועברה ליחידה לטיפול נמרץ כללי. התינוק במצב קל מאושפז במחלקה לכירורגית ילדים.

אמו של התינוק יצאה מחדר ניתוח ומאושפזת במחלקה לכירורגית לב חזה, מצבה בינוני עד קשה. אביו במצב קל במחלקה הכירורגית.

"צוותי השירות הסוציאלי בבית החולים, יחד עם בני משפחתה של האם, בישרו לה הבוקר על פטירת שתי בנותיה בתאונה וממשיכים ללוות כל העת את הפצועים ואת בני המשפחה", נמסר מדוברות סורוקה.