המרכז הרוחני הגדול בנגב קורם עור וגידים. בימים אלה חלה התקדמות בבנייתו בקרייה החרדית בשכונה ו' בבאר-שבע. המרכז שיקרא "הכותל הדרומי", ייבנה לפי המודל של בית המקדש ובבנייתו נוטלים חלק כלל הציבור, המסייעים בתרומות.

הדמייה של המרכז הרוחני החדש. באדיבות ר.כ. מעצבים

היעד הנוכחי הוא לגייס 450 תורמים מכל המגזרים: שחקני כדורגל, נבחרי ציבור, בעלי עסקים ועוד, כשכל אחד מהם יתרום 15 אלף שקלים.

הגורמים המובילים את בניית המרכז מדווחים שמדובר במרכז רוחני עוצמתי שעלות הקמתו מוערכת בכ- 10 מיליון שקלים. המרכז יכלול בתי כנסת, חדרי ישיבות, מקווה טהרה וחדרי לימוד.

המודל למרכז הרוחני הוא חזונו של הרב בנימין בצרי ז"ל, רב הקרייה החרדית שהלך לעולמו בגיל 57. את בנייתו של המרכז מובילים ישיבת "בית יוסף", ובנו וממשיך דרכו של הרב המנוח, הרב יוסף חיים בצרי, ומנהל הקמפיין, יאיר שושן.

הדמייה של המרכז הרוחני החדש. באדיבות ר.כ. מעצבים

על "הכותל הדרומי" אומרים בישיבת "בית יוסף" כי: "החלום הופך למציאות, ובעזרת אנשים טובים ויקרים, הולך להיבנות אחד ממרכזי התורה הגדולים בארץ שיכלול בתוכו את כל הפונקציות של עולם התורה וההלכות.

בישיבת "בית יוסף" עוד אומרים כי קצב בניית המרכז הרוחני תלוי בקצב גיוס התרומות, עד עתה גוייס למעלה ממחצית מסכום עלות בנייתו. בשבועות הקרובים יצאו בישיבה לסיבוב נוסף של קמפיין גיוס תרומות כדי להשלים את הקמתו.

כיום, מסבירים בישיבה שהתפילות ולימוד התורה מתקיימים ב"קראוונים רעועים, אך בעתיד כולם יהיו תחת קורת גג אחת במרכז הרוחני החדש והמפואר".