צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל כוכבי מצדד בהעברת אגף המודיעין לנגב: בסיור בדרום לרגל חג הקורבן התלווה אליו ראש עיריית דימונה בני ביטון: "הבאת אגף המודיעין לנגב היא בשורה חשובה". כזכור, קבוצה של תושבים התארגנה למחאה בשל טענות כי הרמטכ"ל מתנגד למעבר אגף המודיעין.

הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי, ביקר בשבוע שעבר (יום ה') במועצה האזורית אל - קסום לרגל חג הקורבן, התייחס בביקורו להעברת צה"ל לנגב ואמר, כי הוא רואה חשיבות גדולה בהעברת אגף המודיעין לנגב. עם כניסתו של הרמטכ"ל לתפקיד פורסם כי הוא מבקש מראש הממשלה בנימין נתניהו לבחון מחדש את העברת קריית המודיעין לנגב, וזאת בשל העובדה שהוא, גם בתפקידו הקודם כראש אמ"ן, התנגד למעבר ללא הקמת תחנת רכבת עד לקריית המודיעין החדשה, דבר שהוא לא נכון.

בביקור באל - קסום נתן הרמטכ"ל לכך ביטוי לאחר דברים שנשא באוזניו ובאוזני הנוכחים ראש עיריית דימונה, בני ביטון. ביטון, שהשתתף כאמור במפגש, סיפר כי הרמטכ"ל כוכבי אמר לו במהלך הביקור, שצריכים לפתור את בעיית התחבורה, וביטון נענה לסייע לפתרון הבעיה אצל הגורמים הממשלתיים בראשם ראש הממשלה. "אני אשמח לסייע בכך מול הגורמים הרלוונטיים, הבאת אגף המודיעין לנגב היא בשורה חשובה מאוד לכל האיזור", אמר ביטון. כזכור, קבוצה של אנשי ציבור בראשם ד"ר אתי לוצאטו מעומר, התארגנה למחאה בשל החשש כי אגף המודיעין לא יועבר לנגב דבר שעלול להיות בכייה לדורות.