רפי נעים | צילום: הרצל יוסף

מתי מתחילה השבת שלך?

"השבת מתחילה בשעות הבוקר ביום שישי. זה היום היחיד שאני עושה פעילות ספורטיבית לעצמי ולא עם אנשים אחרים. אני יוצא בשעות הבוקר המוקדמות לריצת שטח מסביב לבאר־שבע. אחר כך חוזר הביתה ועוזר לאשתי בבית. משם יוצאים לבתי קפה וחוזרים הביתה לארוחת צהריים משותפת עם הילדים".

מי מכין ומה מכינים לארוחת השבת?

"בעיקרון מכינים הרבה מנות, סלטים ותוספות. בשישי מכינים את הדג ובשבת זה יכול להיות בשר עם תפוחי אדמה, עוף ממולא, שניצל. כל פעם משהו אחר. אני אוהב המון דברים בחיים, אבל לבשל זה לא אחד מהם. בישול זה לא הקטע שלי. אשתי מכינה הכל, אני אחראי רק על פינוי השולחן ושטיפת הכלים אחרי כל ארוחה".

 מה המאכל המועדף על שולחן השבת?

"בכל ארוחת שישי תמיד יהיה הדג על השולחן. הדג כמובן חריף. עוד על השולחן מגוון סלטים שאני אוהב, כמו מטבוחה, חציל, פלפל וסלק אדום. בקיצור, המון צבעים בהמון טעמים. לפני שמתחילים לאכול אני מקפיד לעשות את סדר הקידוש ולברך את כל הברכות".

 הולכים לבית הכנסת?

"בשבתות אני בעיקר עם המתאמנים שלי, מבוגרים, נשים לפני לידה, אמהות עם עגלות. הם כבר יודעים שבשבילי כושר עושה 'שמחיידה מלבלבת'. לכן אני לפעמים מוציא אותם לפעילות ריצה בטבע, ברחובות העיר או בפארקים. הרבה לא יודעים על הנופים היפים המקיפים את באר־שבע. הריצות האלה מרוממות את האנשים. לא צריך בכלל חו"ל, כל כך יפה פה באזור. זה הסיפוק שלי מהעבודה שאני לוקח איתי גם לשבת".

אתה מצליח לנוח בשבת?

"באופן כללי, לנוח זו תכונה שאני לא אוהב. יוצא לי לקרוא עיתון, לשמוע מוזיקה ולהירגע. במשך השבוע אני כל הזמן בתנועה וזה מה שמספק ומחזק אותי. לפעמים צריך את השקט, אבל לא הרבה ממנו. אצלי האנרגיה נטענת דרך האנשים, דרך הספורט ודרך שמחת החיים".

מהו בילוי השבת המשפחתי המועדף עליך מבחינתך?

"הבילוי המשפחתי המועדף הוא פשוט להיות עם המשפחה, לבקר את הבן ואת הנכדים. במהלך השבוע אני עסוק בלהפעיל אחרים, אז אני מנצל את השבת להיות עם המשפחה ועם הילדים, לתת להם זמן מעצמי. אני לוקח אותם לפארק הילדים ומשחק איתם. אני מכניס להם אנרגיות מגיל צעיר".

זיכרון ילדות מהשבת?

"אני אשקלוני במקור ותמיד היינו הולכים בשבתות לים. הקירבה הזו לים זה משהו מדהים. כל הזמן היינו שם עם חברים ועם המשפחה. זה זיכרון מאוד מיוחד שלי - ים עם החברים. היום זה לא חסר לי, האווירה בבאר־שבע מאוד מיוחדת. לא צריך את הים, יש פה פארקים מדהימים ומקומות נהדרים שיוצרים חוויות חדשות. היום בבאר־שבע הכל ירוק, הכל חי, לא צריך יותר כלום חוץ מלצאת החוצה".