אוטובוס חשמלי ראשון שייסע ברחבי הנגב הושק על ידי חברת "דן בדרום" באופקים. מדובר בצעד ראשון בתכנית השקעות ארוכת טווח של משרד התחבורה להחלפתם של האוטובוסים לחשמליים המזהמים פחות וחסכוניים.

אוטוכוס חשמלי ראשון באופקים. צילום: דוברות העירייה

האוטובוסים החשמליים מבוססים על טכנולוגיה ייחודית של כבלים המטעינים את האוטובוס בתחנת המוצא שלו בתוך שתיים שלוש דקות, והיא מאפשרת נסיעה בטווח של עד 30 ק"מ, המספיקים לקו העירוני הארוך ביותר.

מדובר באוטובוסים בעלי קיבולת של 50 מקומות ישיבה, בדומה לאוטובוסים המונעים בדיזל, נמוכי קומה המאפשרים כניסה עם עגלות. הטכנולוגיה המוצעת מאפשרת למעשה לאוטובוס לנסוע מאות קילומטרים במשך 24 שעות ביממה. מבחינה בטיחותית, האוטובוס אף בטוח יותר מאוטובוס רגיל.

חברת "דן בדרום" החלה את פעילותה באופקים בשנת 2016 ומאז הורחבו קווי הנסיעה מ-2 ל 5 קווים הפועלים כיום. גם בהיקפי כמויות הנוסעים היתה עלייה משמעותית, מ-250 אלף נוסעים למיליון ו-750 אלף נוסעים בשנה.

מנכ"ל "דן בדרום", טל כהן, מסר:"לראשונה נפעיל אוטובוס חשמלי באשכול צפון הנגב ובעיר אופקים בפרט, זו הסנונית הראשונה ובמהלך השנה הבאה אנו מתכוונים להגדיל את צי הרכב החשמלי בעיר אופקים.

"יש הרבה סיבות למה בחרנו באופקים, בעיקר כי זו העיר שאנחנו עובדים איתה בשיתוף פעולה מלא, מקדמים פרויקטים ייחודיים יחד וזאת בזכות התמיכה והעידוד של ראש העיר".

עוד הוסיף מנכ"ל "דן בדרום" כי לאחרונה אושרה להם על ידי הדירקטוריון, פתיחת מוסך חדש לחברת "דן בדרום" ו "דן באר-שבע" וגם הוא יפעל באופקים.

ראש העירייה איציק דנינו: "מדובר בפרויקט חשוב מאוד להעלאת איכות החיים בעיר. האוטובוסים החדשים יזהמו פחות ויקטינו את הרעש שהם מייצרים. אנחנו גאים ש 'דן בדרום' בחרו באופקים כעיר ראשונה בדרום והשנייה אחרי תל-אביב, להתחיל בה את הפרויקט".