"חוות הסוסים, תחנת ההסגר, חיות משק שהוחרמו או נפצעו - כולם יהיו תחת קורת גג אחת - בקרייה", כך על פי תוכנית שבימים אלה נמצאת בשלבי שינוי תב"ע בוועדה לתכנון ובנייה המקומית בבאר שבע.

מפת הקרייה | מתוך אתר העירייה

התכנית כבר מעוררת התעניינות רבה בעיקר מקרב אלה העוסקים או קשורים בתחום הווטרינריה. על פי גורמים המעורבים בתוכנית, הקרייה תשתרע על פני כ-50 דונם, יוקצו בה שטחים לעמותות בעלי חיים וכן גם ליזמים פרטיים.

"הרעיון הוא", מסבירה יו"ר הוועדה לאיכות הסביבה, יסמין סקס פרידמן, "שיזמים פרטיים כגון מפעילי פנסיון לחיות, מספרה וכד' יפעלו בתוך הקרייה. הכל יהיה שם: חוות הסוסים, תחנת ההסגר, חיות משק שהוחרמו או נמצאו פצועים כולם יהיו תחת קורת גג אחת בקרייה".

בשלב זה התכנית נמצאת בשלבי שינוי תב"ע (תכנית בניין עיר) והקרייה מיועדת לקום בסמוך לגן החיות 'נגב zoo'. אחרי שהתכנית תעבור את האישורים המתאימים בוועדות לתכנון ובניה, היא תוצג לציבור, ואם לא יהיו התנגדויות, תצא התכנית לפועל במקום המיועד.

סקס-פרידמן | מתוך אתר העירייה

נכון להיום, אין שטח סטטוטורי שמוגדר כמיועד לבעלי חיים, והטיפול בבעלי חיים אינו מרוכז במקום אחד. את התכנית להקמת הקרייה יזם והוביל סגן וממלא מקום ראש העירייה, טל אל-על ביחד עם יסמין סקס פרידמן.

פרויקט הקמת קריית בעלי חיים הוא הראשון מסוגו בנגב ומהבודדים בארץ, מה שאומר שבירת הנגב עשתה קפיצה גדולה בכל הקשור לטיפול בבעלי החיים. "באר-שבע בשנים האחרונות שינתה פניה ולוקחת אחריות על בעלי החיים, מקום מזמין, מרווח וחומל", מסכמת יסמין סקס פרידמן.