צילום: אבידן גדעוני, לע"מ

הישג לבית הספר היסודי "נתיבות יורם" בבאר-שבע. בשבוע שעבר הוענק לבית הספר פרס החינוך המוסדי מטעם משרד החינוך לשנת תשע"ט, לאחר שהמוסד החינוכי הוכתר כמצטיין.

בית הספר "נתיבות יורם" הוא בית ספר יסודי על אזורי ללימודי המוזיקה ובו 21 כיתות, מהן שלוש כיתות רב גיליות ללקויי למידה. למוסד הוענקה תעודת הערכה על הצטיינותו ופרס כספי בסך 20 אלף שקל.

בנימוקי הענקת הפרס נאמר כי "לצד מיצובו של בית הספר כמוסד קהילתי, רואה הצוות המוביל במוזיקה מוקד אומנותי פדגוגי. סיפור ההצלחה של בית הספר נטוע בנופים ובמבנים שבשכונה, והוא מתחיל ביום שבו החליט הצוות לפרוץ את גבולות בית הספר ולהתחבר לקהילה כמעשה חינוכי, תרבותי וחברתי. "התלמידים נהנים מתוכנית מוזיקלית עשירה ובבית הספר הצטבר ידע וניסיון מקצועי רב בהכלת תלמידים בעלי צרכים מיוחדים והוא הרואה בקיומו של אקלים מיטבי ובתחושת המוגנות של תלמידיו מרכיב מרכזי בהווייתו של המעשה החינוכי".

במהלך טקס הענקת הפרס אמר שר החינוך הנכנס, הרב רפי פרץ: "החינוך בישראל איננו רק מצוינות. החינוך הוא בניית אישיות, סקרנות ונפש חפצה ללמוד. המפעל הזה הוא הזדמנות להעלות על נס את פעילותכם, המנהלים והמורים שיוצרים ערכים. אתם מסורים, מקצועיים ומחויבים. אתם לוקחים עליכם אחריות גדולה ועל כך אתם ראויים לכל שבח. כל הכבוד. פשוט כל הכבוד".

מנהל מחוז הדרום במשרד החינוך, רם זהבי ציין: "אני גאה בזכייתו של בית הספר 'נתיבות יורם' ובמנהלת נורית צרפתי בפרס החינוך היוקרתי. בית הספר הפך בשנים האחרונות למוסד לימוד מהמבוקשים בעיר. הוא מקיים חממה לימודית בלב ליבה של שכונה ותיקה בעיר והפך בזכות מנהיגות נכונה, ערכים ותוכניות ייחודיות פורצות דרך, לאבן שואבת לתלמידים מכל רחבי העיר".