תחושה של תסכול וחוסר ביטחון בעקבות מכת גניבות רכבים ביישוב להבים. במועצה מדווחים, כי אמנם חלה ירידה במספר הפריצות לבתים (נכון לשנת 2018) אולם מנגד ישנה עלייה גדולה במספר גניבות כלי הרכב, מה שהקפיץ את תושבי הישוב שלא מוכנים להשלים עם המציאות הזו.

מפגש המתנדבים בלהבים. צילום נועם בן אשר

ביוזמת ראש המועצה, יוסי ניסן, המכהן כיו"ר ועדת הביטחון של הישוב, התקיים בשבוע שעבר כנס ביטחון שכותרתו "שומרים על הבית", ובו השתתפו מפקד משטרת רהט רפ"ק אלי שמול, מנהל המשמר האזרחי נועם בן אשר ומנהלת הכנס רונית טובי וכן תושבים רבים.

במהלך הכנס גויסו עשרות מתנדבים חדשים למשימות אבטחה. ראש המועצה יוסי ניסן אמר כי מכת הגניבות של כלי הרכב נגרמת בין היתר מפרצות מסביב ליישוב: "העלייה הגדולה מאוד של גניבת כלי רכב היא בשל העובדה כי ישנן מספר דרכים לצאת מהישוב, במיוחד דרך איזור השכונה החדשה הנבנית בימים אלה, שכונת שרונית".

בכנס הוחלט על שורה של צעדים שיהוו את תכנית האבטחה לשנת 2020, שתכלול את המרכיבים הבאים: סגירת שכונת שרונית באמצעות גדר באורך של 3 ק"מ. הוספת סייר ורכב בדגש על שכונת שרונית. קידום פרויקט רישות הישוב במצלמות חכמות שתפקידן להתריע ולמנוע פעילות עבריינית בישוב בעלות של מיליון שקלים. שינוי מערך השמירה בכניסה והצבת שומרים לבדיקה ויזואלית של הנכנסים והיוצאים מהישוב עד חצות, ועוד.

יוסי ניסן ביחד עם גורמי הביטחון מקווים, כי הצעדים הללו ואחרים יביאו לירידה משמעותית בגניבות כלי רכב והתפרצויות לבתים.