למעלה מארבעה מיליון שקל נאספו בערב ההתרמה שהתקיים באמפיתיאטרון בעומר. הערב עמד בסימן 60 שנה להיווסדו של בית החולים "סורוקה" והשתתפו בו כ- 1,000 איש, בהם ראשי רשויות בנגב, אנשי עסקים, חברי הנהלת ה"כללית" ו"סורוקה" ועובדי החטיבה לרפואת המוח בבית החולים.

מימין: ד"ר שלמה קודש, פרופ' גל איפרגן וסולן אתניקס, זאב נחמה | צילום: הרצל יוסף

החטיבה לרפואת המוח היא מיזם ייחודי, שבו מקובצים במסגרת ארגונית אחת המקצועות העוסקים בטיפול בתחלואת המוח, כמו נוירולוגיה, נוירוכירורגיה, פסיכיאטריה, שיקום ודימות המוח, לצד פעילות מחקרית.

יו"ר עמותת ידידי "סורוקה" ויו"ר "כימיקלים לישראל", האלוף במילואים יוחנן לוקר, הכריז במהלך הערב על תרומה של מיליון שקל מטעם חברת "כימיקלים לישראל" ואמר, כי "הנגב הוא הבית של כי'ל ו'סורוקה' הוא בית החולים שנותן את המענה הרפואי המסור והמצוין מזה 60 שנה לתושבי הנגב ולחיילי צה"ל בזירה הדרומית".

פרופ' אהוד דודסון, מנכ"ל ה"כללית", ששימש בעבר כמנהל בית החולים "סורוקה", ציין כי: "לתושבי הנגב מגיע יותר, ולכן 'סורוקה' חייב להיות מוביל בישראל והוא באמת כזה. המחלקה הנוירולוגית ב'סורוקה' היא אחת המחלקות הטובות בארץ וראוי שיהיה לה אתר ראוי למטופלים, שלצערנו מספרם הולך ועולה". פרופ' דודסון ציין, כי ה"כללית" תעשה מצ'ינג על כל שקל שנתרם במהלך ערב ההתרמה.

מנהל בית החולים "סורוקה", ד"ר שלומי קודש, אמר, כי "השקעה במיכשור, בבינוי ובהצטיידות היא חלק חשוב ומשמעותי למתן מענה מצוין ואיכותי למטופלינו. כדי לעמוד באתגר ולאפשר טיפול ליותר ויותר חולים, נדרשת גם תשתית ראויה ועל כן אנו מקדישים את הערב הזה לגיוס משאבים לבנייתה של מחלקה חדשה לנוירולוגיה בחטיבה לרפואת המוח".

מימין: יו"ר כי"ל, מנהל סורוקה ומנכ"ל הכללית | צילום: הרצל יוסף

"רפואת המוח מתמודדת היום עם אתגר שלא הכרנו בעבר – מספר גדל והולך של חולים, לצד יכולות טיפוליות מתקדמות בקצב מסחרר", הוסיף פרופ' גל איפרגן, מנהל המחלקה לנוירולוגיה והחטיבה לרפואת המוח  ואמר כי "על מנת לעמוד באתגר ולאפשר טיפול מקצועי ומתקדם לתושבי הנגב, נדרשים הרחבה ושדרוג התשתיות הטיפוליות הקיימות כיום בבית החולים. המחלקה החדשה תאפשר תנאי טיפול טובים יותר למספר הגדל והולך של חולים".

בין התורמים המרכזיים היו: בנק לאומי, ועד עובדי מפעלי ים המלח, ועד עובדי רותם אמפרט, ועד עובדי פריקלס, י.ח.דמרי, בנק דיסקונט, חברת אזורים, מכתשים אדמה, אוניברסיטת בן גוריון ורשויות מקומיות.

את ערב ההתרמה של עמותת ידידי "סורוקה", בראשותה של מנהלת העמותה, אורנה מיארא, הינחתה מירי מיכאלי ואת החלק האומנותי סיפקו להקת אתניקס והזמר דודו אהרון.