צעדת השרמוטות בבאר שבע 2019. צילום: שני יונה

תחת הסלוגן 'את לא אשמה' התקיימה היום (חמישי) צעדת השרמוטות בבאר-שבע בהשתתפות כ-400 תומכים ותומכות, אשר הגיעו למחות על האלימות המינית והתקיפות המיניות ולדרוש את זכות האישה על גופה.

הצעדה התקיימה בחום כבד והחלה מגן סיאטל בשכונה ו' הישנה ומשם המשיכה התהלוכה עד מרכז המורים ושם גם הסתיימה. הצועדות והצועדים הצטרפו לדרישותיהן של מארגנות הצעדה, אשר דורשות טיפול הוגן בנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, יחס הולם במסדרונות המשטרה, בתי המשפט ובתי החולים.

ענבר רושט, המפיקה הראשית של הצעדה, הביעה שביעות רצון מכמות המשתתפים והמשתתפות: "זה מעל הציפיות, זה גם הראה על אחדות, כולם ביחד החזיקו ידיים, צעקו, נשים וגברים סיפרו על מקרי אונס שחוו. אני בטוחה שאנחנו מגבירים את המודעות בצעדות האלה, פנו אליי ואמרו לי, שבעבר הם לא היו מעיזים לספר על מה שעברו וחוו, והיום הם סיפרו, ורואים כמה שזה חשוב להם, כולנו שרמוטות ושרמוטות גאות".

מטרת הצעדה - להגביר את המודעות לתקיפות מיניות. צילום: שני יונה

צילום: שני יונה

רושט ביקשה לציין שני דברים חשובים: האחד הוא שגם בשנה הבאה יקיימו צעדה בבאר-שבע, והשני: "הרבה אנשים חושבים שהצעדה היא של סטודנטיות מתל-אביב, אז זה ממש לא נכון, מרבית הצועדות והמארגנות הן באר-שבעיות", הדגישה.

המארגנות חזרו שוב ושוב על זה שנשים אינן בטוחות ברחובות וחמור מכך, בשנה שעברה נרצחו 26 נשים על ידי אדם קרוב אליהן. "אנחנו אומרות די להפקרת חייהן של נשים, די למחסור בהגנה, די לזלזול בתלונותיהן, די לזילות בחייהן וגופן של נשים באשר הן".