הישראלי המכוער שוב השאיר את חותמו ביערות הקק"ל באזור הנגב. במהלך חול המועד סוכות פקדו עשרות אלפי מטיילים ומבקרים את היערות בנגב ונהנו משלל האטרקציות והאירועים שהתקיימו ביערות, אך היו גם כאלה שהשאירו אחריהם חורבן והרס.

שולחן שהוצת ביער שרשרת. צילום: בוריס וולודרסקי, יערן קק"ל

על פי גורמים בקק"ל, מדובר באירועי ונדליזם קשים במספר יערות באזור, השארת פסולת בשטח וגניבות של ציוד, כאשר העלות המוערכת של הנזקים נאמדת בעשרות אלפי שקלים.

באזור יער להב נגנבו במהלך ימי החג שירותים כימיים ונעקרו שני ספסלים ממקומם. ביער שרשרת באזור הנגב המערבי הוצתו מספר שולחנות שהוצבו בחניונים ביער, וכן דווח על כריתת עצים.

לקק"ל גם הגיעו תלונות של רוכבי אופניים על פסולת שהושארה בשטח, סמוך לסינגל יער שרשרת, על ידי מטיילים שחגגו במקום מסיבת יום הולדת. המטיילים, כך התברר, הותירו אחריהם את כל הפסולת בשטח במקום לפנותה לפחי האשפה.

"אנו שמחים על עשרות אלפי המבקרים שהגיעו לחגוג את חג הסוכות ביערות באזור הנגב", נמסר מקק"ל, "אך צר לנו שיש אנשים הבוחרים להרוס ולגנוב במקום ליהנות יחד מהחג וממגוון האירועים. למרות זאת, אנו נמשיך לפעול למען חגים שמחים יותר לציבור הרחב בישראל ולשמור על היערות של כולנו".