שר החינוך רפי פרץ עם הרנטגן | צילום: דן כהן

ההילולה ה 25 לזכר רבי שלום איפרגן ז"ל, אביו של הרב יעקב ישראל איפרגן המכונה 'הרנטגן', התקיימה ביום חמישי האחרון בנתיבות. במקום התכנסו ידוענים רבים, אנשי ציבור וגם פוליטיקאים, שחלקם הגיעו כדי לקבל ברכות לקראת הבחירות לכנסת העשרים ושתיים שיתקיימו ב- 17 לספטמבר.

בלטו בנוכחותם שר הקליטה יואב גלנט ושר החינוך הרב רפי פרץ, שמאוחר יותר עורר סערה בהתבטאות שנויה במחלקות בנושא "טיפולי המרה" להומוסקסואלים.

השר גלנט עם הרנטגן. ברכה לקראת הבחירות | צילום: דן כהן

השר גלנט פתח בדברי ברכה, סיפר כיצד הכיר את 'הרנטגן' כשהיה מפקד אוגדת עזה, וראה חיילים וחיילות ממהרים לעמדת ה - ש.ג.. כששאל על פשר ההמולה ענו לו החיילים:' הרב איפרגן 'הרנטגן' נמצא כאן וכולם רצים לקבל את ברכתו'. "כך זכיתי להכיר את האיש המיוחד והיקר הזה, שעושה לילות כימים לטובת עם ישראל ומסייע חברתית למאות אנשים",, אמר גלנט.

גם ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר, סיפר על ההיכרות הקרובה שלו עם רבי שלום איפרגן.

גם אבי בניהו היה בין המכובדים | צילום: דן כהן

גם מקומם של חברי הכנסת וראשי ערים לא נפקד: נצפו חברי הכנסת יואב בן צור (ש"ס) וקטי שטרית (ליכוד) ראש עיריית שדרות, אלון דוידי וראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן. מקום על בימת הכבוד היה גם לדובר צה"ל לשעבר, אבי בניהו. "הרנטגן" בירך את הנוכחים, "הרביץ" דברי תורה והיה בהחלט שבע רצון משורת האח"מים שהגיעו לכבד את האירוע לזכר אביו.