מתוך המחנה | צילום: יח"צ

ישראל היפה: חניכי תנועת בני עקיבא מדימונה חשבו לעשות משהו למען החברה, צעד מועיל שיש בו גם מסר לאזרחות טובה וגם תחושה של סיפוק עצמי. האמת, הם לא היו צריכים להרחיק במחשבות ולהתאמץ יתר על המידה, משום שהם משמשים חונכים לילדים ולבני הנוער מעמותת 'בית נגבה' - נוער וילדים בונים עתיד, משכונה ד' בבאר-שבע, ומייד עלה להם לראש, למה לא נגשים חלום לילדים ובני הנוער הללו, ונצא ביחד למסע אתגרי של שלושה ימים ליער ציפורי של קק"ל בצפון?.

מתוך המחנה | צילום: יח"צ

כך נולד הרעיון, ואז החלה גם המשימה לאסוף כספים לטיול המיוחד, נערי בני עקיבא שהם תלמידי י' - י"ב, החלו להתרים כספים וחסכו טיפים שקיבלו מההורים במהלך השנה, והגיעו לסכום נכבד של 30 אלף שקלים! והטיול המתוכנן יצא השבוע לפועל במימונם המוחלט.

"בהחלט זו אזרחות טובה וערבות הדדית", אומר אליאב גייסמן, מנהל פעילות 'נגבה', "אלו היו רגעים קסומים והחיבור עם החונכים היה פשוט מדהים. ההתרגשות של הילדים ובני הנוער היתה בשיאה". על המסע האתגרי, מספר גייסמן:" השהות במחנה ציפורי נתנה תחושה של ביחד בטבע, במקום לא היתה קליטה לכן בני הנוער נפרדו מהפאלפונים והתנתקו לחלוטין. היו סיורים בנחלים ובאגמים עם מדריכי קק"ל, ערבי קריוקי, קרטינג ועוד, זו פעילות מגבשת שתרמה המון לשני הצדדים בעיקר לילדי עמותת 'נגבה', בהחלט משהו שנותן תחושה של התרוממות וסיפוק".

ומה אומרים חניכי בני עקיבא מדימונה? "תחושה נפלאה, מה שהנחה אותנו הפסוק: "ואהבת לרעך כמוך".