אחרי שהוועדה המחוזית לתכנון ובניה, דחתה את רוב הטענות המהותיות של התושבים המתנגדים לבניית שלושה מגדלי מגורים בחניון הגראנד קניון בבאר שבע, ועד הפעולה של התושבים התכנס וקיבל מספר החלטות שמטרתן העיקרית פתיחת קמפיין תודעתי שנועד להזהיר את הציבור מהתכניות לציפוף מרכזים בהם שכונות מגורים וההשלכות הקשות לדבריהם ממהלכים אלו.

המתנגדים לבניית המגדלים. יוצאים בקמפיין. צילום: יוחאי פרץ

אמנם, לתושבים המתגוררים בסמוך לגראנד (נאות לון, שכונה ט') ניתנת האפשרות להגיש ערעור על החלטת הוועדה לתכנון ובניה, ואכן הם מימשו את זכותם, אולם רבים מהם לא תולים תקוות רבות באשר לעמדת חברי הוועדה שתומכים בתכנית במתכונתה הבסיסית.

הקמפיין של התושבים שחברו יחד, הינו קמפיין שיפעל בהדרגה במספר מישורים. בעוד כשבועיים תתקיים הפגנה גדולה מול בניין העירייה שבה גם תהיה עצרת מחאה בהשתתפות גורמי מקצוע המתנגדים לתכניות עיבוי וציפוף תוך בנייה לגובה.

הפגישה של מתנגדי בניית המגדלים. לא מוותרים. צילום: יוחאי פרץ

במסגרת הקמפיין יחולקו סטיקרים לתושבים ובהם מסרים על מה הזעקה של התושבים הוותיקים ולמה הם יוצאים למאבק. במקביל, יתלו שלטי "למכירה" על דירות שסמוכות לגראנד, כדי ליצור אפקט של עזיבה - נטישה המונית.

הדבר הנוסף עליו החליט וועד הפעולה, הוא שימוש מירבי במדיה על כל גווניה, שהיעד הוא להגיע לכמה שיותר אוכלוסיות. בקרב תושבים היו אף קריאות להחריף את המאבק ולעשות שימוש למשל ברחפנים, אולם הנושא הזה ירד מהפרק באופן מיידי בשל חשש מתאונות, ולזה רוב התושבים התנגדו.

"הדרך שלנו הוא מאבק על פי החוק ועל זכותינו להתנגד לתכנית שתהיה בכייה לדורות", אומרים המתנגדים. תכנית להקמת שלושה בנייני מגורים בני 24 קומות בחניון הגרנד קניון המשתרעת על 11 דונם משמעותה תוספת של 300 יחידות דיור.

המתנגדים העלו נימוקים רבים כי מדובר בתכנית שעלולה לפגוע באיכות החיים שלהם ובסביבה. כבר היום, חוזרים וטוענים תושבים, האזור הינו עמוס ופקוק בחלק משעות היום הקריטיות, דהיינו בשעות הבוקר המוקדמות ובשעות אחר הצהריים, והתכנית אינה נותנת מענה ראוי ואף לא מתייחסת באופן מעמיק להסדרי תנועה ותחבורה הולמים במקום.

המתנגדים מציינים את העובדה שכבר הוקמו ארבעה מגדלי מגורים מדרום לגרנד אשר יוסיפו כ-1000 כלי רכב באזור, מה שרק יחמיר את המצב התחבורתי ועומסי התנועה שישפיעו גם על צירים אחרים.