טקס לזכר הנופלים של מלחמת העולם השנייה. צילום: דוברות עיריית באר שבע

בטקס מרגש שהתקיים אתמול (שני) בפארק הניצחון בבאר שבע ציינה העיר 74 שנים  לזכרם של הלוחמים שנפלו בקרבות נגד הנאצים. במסגרת האירוע, שהופק על ידי המחלקה לאירועים בעירייה בשיתוף מחלקת הקליטה בחברת "כיוונים", נערכה צעדה בהשתתפות הלוחמים הווטרנים, חטיבת הנצח בליווי משתתפי התכנית "מדור לדור",

בטקס השתתפו אישי ציבור רבים, בהם ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ',  סגנים וחברי מועצת העיר, נציגי משרד העלייה והקליטה, ועד ברית הווטרנים במחוז דרום, ארגון חיילים ופרטיזנים נכי המלחמה בנאצים סניף באר שבע , איגוד החיילים המשוחררים בארץ, נציגי נוער ונציגי צה"ל.

74 שנים לניצחון על גרמניה הנאצית. צילום: דוברות עיריית באר שבע

"כנגד כל הסיכויים - ניצחתם". צילום: דוברות עיריית באר שבע

בנאומו העלה דנילוביץ' על נס את מאבקם ואומץ ליבם של הלוחמים נגד הצבא הנאצי: "אתם ניצחתם את הרוע, אתם ניצחתם את המפלצת הנאצית והחזרתם את העולם לשפיות באמונה שלכם, בנחישות שלכם, אבל יותר מכל באהבה שלכם לבני אדם, לבני אנוש. בשבילנו אתם מודל ומופת להקרבה, למסירות. אתן גיבורות ואתם גיבורים, אתן לוחמות ואתם לוחמים, הסתכלתם בעיניים למפלצת הנאצית וכנגד כל הסיכויים ניצחתם! הניצחון הגדול שלכם הוא הניצחון של האנושות, ניצחון הרוח, ניצחון האדם".

במהלך הטקס נאמרו תפילות "יזכור" ו"אל מלא רחמים" לזכר הנופלים, התקיימה הופעה של מקהלת הווטרנים והונחו זרים של מוסדות וארגונים שונים.