אנשי שכונה ד (צילום: עמידר)

"מפגש דורות", זהו שמו של הפרויקט שהפגיש בשנה האחרונה בין בין תושבים צעירים לתושבים וותיקים בשכונה ד' בעיר - והפךאותה לאחת השכונות היותר מעניינות בבאר שבע.

60 סטודנטים ונשים בנות גיל הזהב פתחו את המפגש האחרון שסגר את השנה. במהלך הערב בישלו הסטודנטים יחד עם חבריהם מהגיל השלישי - שהפתיעו את הצעירים ופינקו אותם בחליטות צמחי תבלין וספינג'ים.

עדי עמרם, מנהלת מתנ"ס פאני קפלן סיפרה כי "'מפגש דורות' קרם עור וגידים לאחר שזיהינו את הצורך בקרב ותיקי שכונת ד' בעיר באר שבע וכן את הרצון של הסטודנטים, השוכרים דירות בשכונה, לתרום ולהרגיש את תחושת הבית והמשפחתיות. משכך, החלטנו ליזום בשנה האחרונה שלל מפגשים בין דוריים בין סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון לתושבי השכונה הוותיקים. אחת הפעילויות הייתה "מפגש דורות" - סדרת מפגשים בין דורית שהתקיימה אחת לחודשיים בה סטודנטים ובנות הגיל השלישי נפגשו לפעילות מגבשת בה הכינו יחדיו מאכלים אותנטיים דרך "מתכונים של פעם" ולאחר מכן נהנו מהארוחה המשותפת".

בסוף המפגש דבורה דוד, רכזת הגיל השלישי במרכז פאני קפלן חילקה לכל המשתתפים את "ספר המתכונים של מפגש דורות" המסכם את סדרת המפגשים והמתכונים ומעביר בין דפיו מעט מאוירת המפגשים.

פאני שמשי, מנהלת קשרי קהילה בעמידר מחוז דרום, סיפרה על המפגש: " פעילות "מפגש דורות" מסתיימת בהצלחה ואני נרגשת לראות את היחסים שנרקמו בין הסטודנטים לתושבים הוותיקים בשכונה ד' בבאר שבע. החיבור הייחודי והמפגש הבין דורי יוצר קשרים חדשים בשכונה.

אני מודה לכל השותפים שלנו לדרך בפעילות הזו ובמיוחד לאגודת הסטודנטים של אוניברסיטת באר שבע ומרכז פאני קפלן".

הפעילות הינה בשיתוף קבוצת הסטודנטים "בוחרים מחר" דרך הסוכנות היהודית, אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון וקהילת "ארץ עיר".