השבוע נערך במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע ערב הוקרה לסטודנטים המתנדבים במסגרת תוכנית "קייהילה" של המכללה בשיתוף אגודת הסטודנטים.

מתוך האירוע. צילום: באדיבות מכללת קיי

באירוע השתתפו נשיאת המכללה פרופ' לאה קוזמינסקי, דיקנית הסטודנטים והסטודנטיות וראש התוכנית ד"ר אורית פוקס, יו"ר אגודת הסטודנטים אבי בוחבוט וכמובן המתנדבים והמתנדבות. על החלק האומנותי של הערב ניצחו הסטנדאפיסטים חן מזרחי ומוחמד נעמה.

למעלה מ-350 סטודנטים וסטודנטיות השתתפו השנה בתוכנית "קייהילה" ב40 עמותות שונות בהם אג'יק, חינוך לפסגות, אלוט, אנוש, בטרם, בית חולים פסיכיאטרי, בתי אבות ועוד. על מנת לעודד את הסטודנטים והסטודנטיות למעורבות חברתית וקהילתית, המכללה מעניקה לכל מתנדב ומתנדבת נקודת זכות אקדמית כהכרה בשעות ההתנדבות.

חשוב לציין כי במקרים רבים הסטודנטים ממשיכים להתנדב גם לאחר סיום לימודיהם במכללה. במהלך השנה האחרונה, הסטודנטים המצטיינים של פרויקט "קייהלה" השתתפו בתערוכת אקטיביסטים המספרת על פעילותם ההתנדבותית, במטרה לעודד סטודנטים נוספים להרתם לעשייה.

דיקנית הסטודנטים ורכזת הפרויקט ד"ר אורית פוקס אמרה כי "מכללת קיי שואפת לטפח דור של מחנכים שמעורב ופעיל בחברה. המכללה גם שואפת ליחסי גומלין הדוקים עם הקהילה הסובבת אותה. המכללה  מאמינה שעשייה חברתית תורמת להתפתחות זהות מקצועית חינוכית, המבוססת על הבנה ורגישות לצרכי אוכלוסיות מגוונות מהן מורכבת הקהילה ושאיתן יעבוד פרח ההוראה בעתיד"

יו"ר אגודת הסטודנטים אבי בוחבוט הוסיף "אגודת הסטודנטים מוקירה את הסטודנטים והסטודנטיות שבחרו להתנדב בעמותות שונות בקהילה ולקבל על כך נקודת זכות. אנו מקיימים את האירוע כבר שנה שלישית כשהמטרה היא להרחיב את מעגלי ההתנדבות של הסטודנטים ולצרף סטודנטים נוספים לעשייה. אני רוצה להודות לאורין מלכה, רכזת מעורבות חברתית מטעם האגודה".

נשיאת המכללה, פרופ' לאה קוזמינסקי ציינה "מכללת קיי מקדמת  מצוינות אקדמית עם עשייה חינוכית ומחוייבות חברתית. אני גאה בכך שהמכללה שלנו מובילה פרויקטים חברתיים רבים המשפיעים על אוכלוסיות רחבות ומגוונות בחברה הישראלית. לשמחתי, הסטודנטים המתנדבים מבטאים רגישות ואחריות פעילה לצרכי הזולת".