צילום: נגב zoo

הקשר שנוצר בין העזים הננסיות, סוסים נמוכים עם רגליים קצרות וחיות אחרות לילדים - הוא פשוט קשר בלתי אמצעי חם ומלבב והאינטראקציה ביניהם ממש פורחת.

ההנחה שטיפול באמצעות בעלי חיים באוכלוסייה עם מוגבלות שכלית התפתחותית, מסייעת ומביאה לתוצאות חיוביות, הביאה להקמת מיזם מיוחד וחשוב בגן החיות בבאר-שבע 'נגב zoo': פינת ליטוף שהפכה ללהיט בקרב המבקרים הרבים שפוקדים את המקום.

עובדי גן החיות מספרים על הקשר ללא מילים בין הילדים לחיות, קשר שיוצר תגובה משני הצדדים וסקרנות רבה מצד המבקרים. "החיות הן כלי טיפולי בתהליך החינוכי", אומר יו"ר אגודת 'עמי' לטיפול באוכלוסיות עם מוגבלות שכלית, מוריס כלפון. האגודה היא שעומדת מאחורי המיזם ביחד עם קרן 'שלם' – פיתוח שירותים לאדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית ברשויות המקומיות שאף תרמה את הכסף להקמת המיזם.

צילום: נגב zoo

כלפון, מאמין, שהחיות הן כלי עזר חשוב: "הדבר נותן אחריות  וראייה אחרת של החיים - ידוע שטיפול באמצעות חיות עוזר לאוכלוסיות מוחלשות".

פינת הליטוף שהוקמה בהשקעה של מאות אלפי שקלים, מיועדת למעשה לכלל אוכלוסיות המבקרים, ועובדה שאנשים עומדים בתור כדי רק ללטף את החיות מוכיחה את הצלחתו של המיזם.