ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' התחיל לפני שנה את הקדנציה השלישית שלו בתפקיד ובעשור האחרון, בירת הנגב חוותה צמיחה עצומה בכל המישורים. פרויקטים חדשים יצאו לדרך שהפכו את באר שבע לאחת הערים המובילות בישראל.

בראיון מיוחד ל"מיינט באר שבע" לסיכום העשור האחרון התייחס דנילוביץ' לשינוי שחוותה העיר. "אנחנו היינו צריכים לצמצם פערים של עשרות שנים. ברגע שאתה מציב את הרף הכי גבוה בכל פרויקט, לא צריכים לחשוש", סיפר דנילוביץ', "כשאתה מאמין שיש לך את הקלפים הנכונים להצליח אתה מגייס את המדינה והממשלה ואתה מגייס שותפים מהארץ ומהעולם וכולם רוצים להיות חלק מזה".

רוביק דנילוביץ' (מימין). "אשאר בתפקיד כל עוד ירצו אותי". צילום: הרצל יוסף

דנילוביץ' התייחס גם לשכונות הוותיקות ואמר: "האחריות שלי כראש עיר זה גם לגעת בתשתיות מתחת לקרקע שלא נגעו בהם 70 שנה אבל אנחנו רוצים לחדש ולשדרג את התשתיות של העיר ורואים כמעט בכל רחוב פרויקטים גדולים".

ראש העירייה התייחס גם לחוסר ההצלחה הנוכחי של ירידת צה"ל לנגב. "התפקיד של עיר הבה"דים זה לא לחולל שינוי בנגב", הדגיש דנילוביץ', "נכון שיש עיכוב בפעימה השלישית והרביעית אבל כשזה יקרה אנחנו מדברים על הגעה של 20 אלף איש שרובם אנשי קבע וזו יכולה להיות הבשורה ואם לא נהיה ערוכים לשכונות חדשות, תשתיות חדשות וחינוך הם יבואו לפה ויגידו איזה עיר זאת?".

צפו בראיון עם רוביק דנילוביץ' מתוך תוכנית סיכום העשור: 

איך אתה מתמודד עם בעיית הצפיפות שנוצרה בעיר? 

"באר שבע היא העיר הכי פחות צפופה בישראל. רוב הבתים שאנחנו עושים הם לא מגדלים. על פי המדדים של משרד התחבורה אנחנו לא עיר צפופה אבל אם לא נתכנן היום גם לא יהיה מחר. באר שבע עיר מישורית ועיר נוחה והציבור יכול לקבל את זה היום".

האם בעשור הקרוב אתה מתכוון להיכנס לפוליטיקה הארצית? 

"אתם תראו אותי ראש עיר ככל שהתושבים ירצו אותי. מפעל חיי זה להיות שליח של מדינת ישראל בנגב. הציעו לי הרבה מאוד הצעות מפתות. אני נכנס למשרד כל יום בהתרגשות כי אני רואה בזה שליחות לאומית מאוד גדולה. אני יכול לעזור למדינה שאני אוהב".