מהתערוכה. צילומים: סתיו צור, נדיה אדלר, מיכאל צור

באופן מקרי למדי, לפני מספר שבועות, נפגשו מנכ"ל מפעל ההזנה 'באר-שובע', ארז נגאוקר ושרון יערי, מרצה בפקולטה לצילום בבצלאל. מתוך המפגש הזה נולד שיתוף פעולה מקסים בין 'באר-שובע' לסטודנטים של בצלאל, שפירותיו יוצגו בתערוכה 'ארוחה חמה' שתתקיים השבוע (3.7) ב 'באר-שובע' בעיר העתיקה בבאר-שבע.

הרעיון של התערוכה הוא לחשוף את הסיפור של עמותת 'באר-שובע' לקהל הרחב, ולתת לסועדים הרבים מידי יום ולמתנדבים נוכחות משמעותית בו.

"הסיפור של 'באר-שובע' הוא למעשה הסיפור של הסועדים והמתנדבים שלנו, והם הקהילה שנותנת לנו משמעות וחיים", מספר מנכ"ל עמותת 'באר-שובע, ארז נגאוקר.

מהתערוכה. צילומים: סתיו צור, נדיה אדלר, מיכאל צור

לדבריו, להיחשף למציאות של 'באר-שובע' במערומיה עלולה להיות חוויה מבלבלת: "מצד אחד, יש במסעדה הקהילתית חן ושמחה – המתנדבים והסועדים שלנו פעילים בעמותה כבר שנים, ויחד אנו חוגגים חגים, מטיילים בארץ, וקוראים לעצמנו 'משפחת 'באר-שובע'".

מצד שני, אומר נגאוקר: " 'באר-שובע' מעצם קיומה טומנת בחובה סיפורי חיים קשים, מציאות יומיום כמעט בלתי אפשרית, ואף חוסר אונים".

עמותת 'באר-שובע' החלה לפעול בשנת 1999 ומכינה ארוחות חמות למאות נזקקים מידי יום. העמותה נטלה על עצמה את האחריות לדאוג לאוכלוסיות במצוקה ולהושיט יד כחלק מערבות חברתית. הסיפורים הנחשפים בתערוכה הם של המתנדבים ושל הנזקקים נעשו בהסכמתם, מהנדס לשעבר שהפך לנזקק, מנהל לשעבר במוסד ממשלתי שמתנדב בעמותה, סיפורי חיים מהמציאות המקומית.