צילום: עיריית אופקים

ספק רב אם גדולי הפסנתרנים חלמו אי פעם לפרוט על קלידיו של פסנתר העשוי בטון, אבל מתברר שזה לא דמיוני.

בשבוע שעבר הוצב במרכז המסחרי באופקים פסנתר מבטון, שאמור להוות אטרקציה לתושבי העיר בכלל ולחובבי המוזיקה בפרט. מדובר במיזם חדשני, המתבצע בתמיכתו של המדען הראשי במשרד התרבות והספורט, שבמסגרתו מוצב פסנתר עמיד לכל תנאי מזג אוויר והוא מצויד במערכת חכמה של שליטה ובקרה, משלב טכנולוגיות מתקדמות ומפיק צליל נקי ומדוייק. המיזם כבר פועל בשנה האחרונה בתל-אביב, ירושלים, חיפה וראשון לציון ועכשיו הוא גם מגיע לאופקים.

על פי התכנית, כל מי שרואה עצמו כממשיך דרכם של מוצרט, בטהובן ודניאל ברנבוים, מוזמן בכל רגע להתיישב על הכסא ולנגן כאוות נפשו. בכל שבוע, מדי יום שני בשעות הערב, יתיישב ליד הפסנתר המיוחד הזה פסנתרן מקצועי שינעים מצליליו לאוזני הקהל שיפקוד את המקום. בנוסף לכך מתוכננים במקום מופעים מוזיקליים של תלמידי מרכז המוזיקה באופקים בניצוחו של מנהל המרכז, אייל ניסים.

"תרבות המוזיקה", אמר ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, "מחברת אנשים וקהילות. פסנתר הרחוב הוא הזדמנות נהדרת להרחיב את היריעה בכל הקשור למוזיקה, נושא אותו אני מוביל כבר מבתי הספר בפרויקט 'עיר מנגנת', בו לכל ילד באופקים תינתן האפשרות ללמוד לפחות על כלי נגינה אחד".