הכיתה הזוכה מירוחם. התחרתה במשימות שונות. צילום: דורית בן־ישי

תלמידי תוכנית 'מצוינגב' של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב, המפתחת ומטמיעה את ערכי המצוינות וההצטיינות בקרב תלמידי הנגב, השתתפו בשבוע שעבר בתחרות רחפנים ארצית שהתקיימה בהיכל שלמה בתל־אביב.

קבוצת הרחפנים של בית הספר 'דרכא ספיר' מירוחם, בה לומדים 15 תלמידים מוכשרים מכיתה י', זכתה זו השנה השנייה ברציפות בתואר אלופת הרחפנים הארצית.

מי שליוו את התלמידים כל הדרך לניצחון בתחרות היו בוגרי תוכנית 'מצוינגב' מירוחם שזכו בעצמם בתואר בשנה שעברה. המדריכים לימדו את התלמידים לאורך השנה כיצד לתכנן, לבנות ולהטיס רחפנים מקצועיים מאפס.

התלמידים עמדו בצורה המרשימה ביותר בכל הפרמטרים, מבין 50 קבוצות שהתחרו במשימות שונות מול תלמידים מכל רחבי הארץ הלומדים לבנות ולהטיס רחפנים. במסגרת התחרות הילדים התמודדו עם משימות שונות כמו בנייה, הטסה ותמרון רחפנים.

בין המשימות בתחרות התבקשו הילדים לקלוע למטרה כדורים בעזרת הרחפנים ולבנות גנרטור שיפיק חשמל מהרוח שמייצר הרחפן בעת התעופה. השופטים בתחרות היו שופטים מקצועיים מארגון 'מונא' שבחנו את הקבוצות המשתתפות בתחרות על בסיס פרמטרים כמו עמידה והצלחה במשימות, בניית הרחפנים והטסתם באופן מקצועי. שלושת המקומות הראשונים שזכו בתחרות יזכו להיפגש בחודשים הקרובים עם נשיא המדינה.

אמור עמוסי־ניסן, מנהלת תחום חינוך ברשות לפיתוח הנגב, סיפרה: "התלמידים מירוחם מוכיחים בכל פעם מחדש שההתמדה משתלמת ושעבורם השמיים הם הגבול. לאחר עבודה מאומצת שכללה אתגרים רבים לאורך הדרך, כמו בניית רחפן חדש כשבוע ימים לפני מועד התחרות הארצית בגלל תקלה שנוצרה, אין ראויים מהם לזכות בתואר 'אלופי הרחפנים' ולהיפגש עם נשיא המדינה. תוכנית 'מצוינגב' תמשיך לקדם את תחום המדעים בנגב ולהביא לתלמידים עוד הרבה חוויות הצלחה ומצוינות".